A Milli Takımımız İsrail’i Devirdi

Tel Aviv’de oynanan hazırlık turnuvasına katılan A Milli Erkek Takımımız, ev sahibi İsrail ile oynadığı mücadeleyi kazandı.

  • 155PAYLAŞIM
  • 25998OKUMA

Tel Aviv’de oynanan hazırlık turnuvasına katılan A Milli Erkek Takımımız, ev sahibi İsrail ile oynadığı mücadeleyi 84-83’lük skorla kazandı. Ay Yıldızlılarımız, turnuvanın ilk gününde ise Slovenya ile karşılaşırken, maçtan 86-84 galibiyetle ayrılmıştı.

Menora Mivtachim Arena’da oynanan karşılaşmayı Türkiye Cumhuriyeti Tel Aviv Büyükelçisi Mustafa Kemal Ökem, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF 1. Başkan Vekili Özden Pelister, TBF 2. Başkan Vekili Methi Bengisu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Beşok, Mecit Mert Çetinkaya ve TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün de takip etti.

A Milli Erkek Takımımız mücadeleye Kenan Sipahi, Sinan Güler, Göksenin Köksal, Cedi Osman ve Semih Erden beşiyle başladı. Oyunun başında pota altına top indirerek hücum eden rakibi karşısında millilerimiz, Sinan Güler ve Göksenin Köksal ikilisiyle skor buldu. Düşük tempoda geçen ilk periyotta Howell ve Dawson ikilisiyle basketler kaydeden İsrail, 7.dakikada skoru 17-13’e getirdi. Ali Muhammed ve Sertaç Şanlı’nın sayılarıyla skor üreten Ay Yıldızlılarımız, Furkan Korkmaz’ın da üç sayılık basketiyle ilk periyotu 25-24 önde tamamladı. İkinci periyota ön alanda baskılı savunmayla başlayan millilerimiz, pota altında Zalmanson ve Eliyahu ikilisinin sayılarına engel olamadı. Ancak Furkan Korkmaz’ın bire birleriyle hücumu organize eden A Milli Erkek Takımımız, Semih Erden’in de smacıyla 17.dakikada 40-39’luk skorla üstünlüğünü korudu. Son bölümde hızlı hücumlarla basketler bulan İsrail, devre sonunda durumu 50-42’ye getirdi.

Üçüncü periyotun başında pota altında Semih’i kullanan Ay Yıldızlılarımız, savunmada Howell ile Eliyahu ikilisini durduramadı. Ancak hızlı hücumları Ali Muhammed ve Cedi Osman ikilisiyle değerlendiren millilerimiz, 25.dakikada farkı 3 sayıya indirdi (56-53). Özellikle Cedi’nin bu bölümdeki sayılarıyla skor üreten Ay Yıldızlılarımız, Doğuş Balbay’ın da isabetiyle durumu 62-60 yaptı. Ancak Yogev Ohayon’un son dakika içerisinde bulduğu üç sayılık basketle üstünlüğü yeniden eline alan İsrail karşısında millilerimiz son hücumu Furkan Korkmaz ile değerlendirdi. Üçüncü periyot, 64-64 eşitlikle tamamlandı. Mücadelenin final periyotuna tempolu başlayan millilerimiz, savunmada rakibine kolay sayı şansı vermediği gibi hücumda da topu iyi paylaştı. Furkan Korkmaz ve Melih Mahmutoğlu’nun basketleriyle 35.dakikada 74-67’lik üstünlüğü yakalayan Ay Yıldızlılarımız, Cedi Osman’ın da devreye girmesiyle durumu 83-77’ye getirdi. Son hücumda Ohayon üç sayılık basketle farkı 1 sayıya indirirken, kendisine yapılan faul atışını ise değerlendiremedi. A Milli Erkek Takımımız, karşılaşmadan 84-83 galibiyetle ayrıldı.

TÜRKİYE (84): Erkan Veyseloğlu 2, Doğuş Balbay 5, Sinan Güler 6, Cedi Osman 13, Barış Hersek, Semih Erden 9, Melih Mahmutoğlu 8, Furkan Aldemir, Sertaç Şanlı 5, Furkan Korkmaz 19, Kenan Sipahi, Göksenin Köksal 2, Ali Muhammet 15

1.PERİYOT: 24-25

2.PERİYOT: 26-17

3.PERİYOT: 14-22

4.PERİYOT: 19-20

 

Biz De Sizlere Teşekkür Ediyoruz!

EuroBasket 2017’de son 16 turunda İspanya’ya yenilerek turnuvaya veda eden A Milli Takımımızın oyuncuları, duygularını sosyal medyadan açıkladı.

273

Hidayet Türkoğlu: Türkiye’nin Gururu Oldular

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performansla Türk halkının gönlüne girmeyi başardığını söyledi.

186

Ufuk Sarıca: Ülke Milli Takımı Böyle Olmalı

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası Son 16 mücadelesinde Türkiye ile İspanya maçının ardından Başantrenör Ufuk Sarıca ve Erkan Veyseloğlu mücadeleyi değerlendirdi.

214

Teşekkürler 12 Dev Adam

EuroBasket 2017'de A Milli Erkek Basketbol Takımımız zorlu rakibi İspanya karşısında maçı 73-56'lık skorla kaybetti.

350