Ana sayfa Ekstra A Milliler Slovenya’yı Devirdi

A Milliler Slovenya’yı Devirdi

İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen hazırlık turnuvasına katılan A Milli Erkek Takımımız, Slovenya ile oynadığı mücadeleyi 86-84’lük skorla kazandı.

Menora Mivtachim Arena’da oynanan karşılaşmayı TBF CEO’su Ömer Onan, TBF 1. Başkan Vekili Özden Pelister, TBF 2. Başkan Vekili Methi Bengisu, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Mecit Mert Çetinkaya ve TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün de takip etti.

Ay Yıldızlılarımız, Tel Aviv’deki ikinci maçında 20 Ağustos Pazar günü TSİ 21:00’de ev sahibi İsrail ile karşılaşacak.

A Milli Erkek Takımımız mücadeleye Kenan Sipahi, Sinan Güler, Göksenin Köksal, Cedi Osman ve Semih Erden beşiyle başladı. İlk dakikası yüksek tempoda geçen mücadelede ilk sayılarını Semih Erden ile bulan millilerimiz, buna karşın boyalı alanı savunmakta zorlandı. İkili oyunda Cedi Osman ile skor üreten Ay Yıldızlılarımız, Semih ve Kenan’ın skora katkısıyla 5. dakikada 10-9’a öne geçti. Son bölümde Furkan Korkmaz ile hücumları iyi organize eden millilerimiz, ilk periyotu da Melih Mahmutoğlu’nun üç sayılık basketiyle 24-20 önde tamamladı. İkinci çeyreğin başında Furkan ve Melih ikilisiyle hücumdaki etkinliğini sürdüren Ay Yıldızlılarımız, ilk dakika geride kalırken 9 sayılık farkı yakaladı (29-20). Randolph’ın basketine karşısın Erkan Veyseloğlu’nun asistlerinde Furkan Aldemir ve Kenan Sipahi ikilisiyle skor üreten millilerimiz, 17.dakikada 9 sayılık farkı korudu (40-31). A Milli Takımımız, Cedi Osman’ın son bölümdeki iki basketiyle devre sonunda soyunma odasına 44-38 üstün gitti.

Üçüncü periyotta ilk sayıları Semih Erden ile bulan Ay Yıldızlarımız karşısında Dragic ve Muric ikilisiyle hücumları değerlendiren Slovenya, 24.dakikada 47-46’lık skorla öne geçti. Özellikle Goran Dragic ile oyunu iyi organize eden rakibi karşısında millilerimiz, Kenan Sipahi ve Sertaç Şanlı’nın sayılarıyla durumu 58-58’e getirdi. Periyot sonunda A Milli Erkek Takımımız, 62-60’lık skorla üstünlüğünü korudu. Sertaç ve Doncic’in karşılıklı sayılarıyla başlayan mücadelenin final periyotunda ilk dakika geride kalırken millilerimiz 67-62’lik üstünlüğünü korudu. Savunmada baskısını arttıran ve rakibini de top kayıplarına zorlayan Ay Yıldızlılarımız Cedi Osman ve Melih Mahmutoğlu’nun basketleriyle 9 sayılık farkı yakaladı (77-68). Son bölümde Dragic ve Preperic ikilisiyle skor üreten Slovenya, bitime 49 saniye kala skoru 85-83’e getirdi. Ay Yıldızlılarımız, son hücumda bire bir oynayan Dragic’i iyi savunurken, karşılaşmadan da 86-64 galibiyetle ayrıldı.

TÜRKİYE (86): Erkan Veyseloğlu 2, Doğuş Balbay, Sinan Güler 2, Cedi Osman 17, Barış Hersek, Semih Erden 8, Melih Mahmutoğlu 20, Furkan Aldemir 3, Sertaç Şanlı 13, Furkan Korkmaz 7, Kenan Sipahi 12, Göksenin Köksal 2

1.PERİYOT: 24-20

2.PERİYOT: 20-18

3.PERİYOT: 28-22

4.PERİYOT: 24-24