Ana sayfa Ekstra A Milliler Ukrayna’yı Farklı Geçti

A Milliler Ukrayna’yı Farklı Geçti

A Milli Erkek Takımımız, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan hazırlık karşılaşmasında Ukrayna’yı 79-55’lik skorla mağlup etti. Millilerimiz, 26 Ağustos Cumartesi günü son hazırlık maçında Karadağ ile karşılaşacak. Saat 20:00’de başlayacak mücadele NTV Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri de takip etti.

A Milli Erkek Takımımız mücadeleye Kenan Sipahi, Sinan Güler, Cedi Osman, Barış Hersek ve Semih Erden beşiyle başladı. Oyuna tempolu başlayan ve rakibini de top kayıplarına zorlayan millilerimiz, 5.dakikada Cedi Osman’ın smacıyla skoru 13-2’ye getirdi. Mola alan Ukrayna, aranın ardından Ihor Zaytsev’in pota altı tipiyle ilk sayılarını bulsa da millilerimiz Semih’in de devreye girmesiyle üstünlüğünü korudu. İlk periyotu 21-10 önde tamamlayan A Milli Takımımız, ikinci çeyrekte de Furkan Korkmaz ile hücumları değerlendirdi. Maksym Korniienko’nun smacı ve Viacheslav Kravtsov’un da turnikesiyle basket bulan Ukrayna karşısında etkili oyununu sürdüren Ay Yıldızlılarımız, devre sonunda soyunma odasına 40-37 üstün gitti.

Mücadelenin üçüncü periyotunda özellikle boyalı alanda Sertaç Şanlı’nın skorer oyunuyla etkili olan Ay Yıldızlılarımız, rakibinin de top kayıplarını iyi değerlendirerek 27.dakikada durumu 56-33’e getirdi. Karşılaşmanın dördüncü çeyreğine 22 sayı farkla 58-36 üstün giren millilerimiz, mücadelenin final periyotunda da etkili oyununu sürdürdü. Ay Yıldızlılarımız, 34.dakikasına 63-42 üstün girdiği mücadeleden 79-55 galibiyetle ayrıldı.

TÜRKİYE (79): Erkan Veyseloğlu, Doğuş Balbay 2, Sinan Güler 8, Cedi Osman 15, Barış Hersek 3, Semih Erden 9, Melih Mahmutoğlu 3, Furkan Aldemir 2, Sertaç Şanlı 15, Furkan Korkmaz 7, Kenan Sipahi 15, Göksenin Köksal

1.PERİYOT: 21-10

2.PERİYOT: 19-17

3.PERİYOT: 18- 9

4.PERİYOT: 21-19