Ana sayfa Ekstra A Millilerde Kadrodan İki Oyuncu Çıkarıldı

A Millilerde Kadrodan İki Oyuncu Çıkarıldı

31 Ağustos – 17 Eylül tarihleri arasında ülkemizin bir grup ve finallerine ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Erkek Milli Takımımızın Aday Kadrosu 14 sporcuya düştü.

Millilerimiz hazırlıklarına 17 Temmuz Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda toplanarak başladı. İtalya’ya giderek burada kondisyon ve taktik ağırlıklı antrenmanlar gerçekleştiren Ay-Yıldızlılar, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında İsviçre, İtalya, Finlandiya ve Çekya ile karşı karşıya geldi.

A Milli Erkek Takımımızda Ömer Yurtseven ve Tolga Geçim kadrodan çıkartıldı. Avrupa Şampiyonası için aday kadroda yer alan 14 sporcumuz hazırlıklar kapsamında 18 Ağustos Cuma günü İsrail’e uçacak ve burada yapacak 2 hazırlık maçının ardından Avrupa Şampiyonası grup maçlarının oynanacağı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Ukrayna ve Karadağ ile son hazırlık maçlarını yapacak.

Ufuk Sarıca “Her geçen gün daha iyi olmak için birbirimize güvenerek vazgeçmeden çalışacağız.”

Kadronun 14 sporcuya düşmesi ile ilgili olarak açıklama yapan Başantrenör Ufuk Sarıca “Yeni kurulan sistemlerde zamana ihtiyaç var. Zaman ile ilgili olarak kısıtlamamız var ve bu sebeple yoğun bir hazırlık dönemi geçiriyoruz ve oyuncularla toplantılar yaparak hedeflerimizi aktarıyoruz. Burada pozitif olan oyuncuların iyi niyetli olup, takımın karakterinin oturmuş olması ve bu karakterin parkeye yansıtmaları. İtalya ve Çekya’da yaptığımız hazırlık maçları dönüşü mevcut kadroyu 14 oyuncuya düşürdük. İsrail’e 14 oyuncumuz ile gideceğiz ve bu kısmı 12 oyunculuk kadro ile oynayacağız. Tüm oyuncularımız iyi niyetle çalışmaya devam ediyor ancak hazırlık döneminin sonunda Avrupa Şampiyonası’nda 12 oyuncu ile parkede olmak zorundayız.. Önümüzdeki dönemlerde yine bizlerle olacak ve büyük umutlar beslediğimiz Tolga ve Ömer’i bu noktada kadrodan çıkartmış bulunuyoruz. Tolga’nın sakatlığı ile kısmı güçlendirip bir an önce sezona hazır durumda olması en büyük temennimiz.. Her iki oyuncumuza da teşekkür ediyorum. Her geçen gün daha iyi olmak için birbirimize güvenerek vazgeçmeden çalışacağız” dedi.