Ana sayfa THY Euroleague Adrien Moerman’ın dönüş tarihi belli oldu! Fenerbahçe maçına yetişecek

Adrien Moerman’ın dönüş tarihi belli oldu! Fenerbahçe maçına yetişecek

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, yaptığı açıklama ile yıldız basketbolcu Adrien Moerman'ın aralık ayının ortalarında formasına yeniden kavuşacağını müjdeledi. 

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, yaptığı açıklama ile yıldız basketbolcu Adrien Moerman’ın aralık ayının ortalarında formasına yeniden kavuşacağını müjdeledi.

Geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de Anadolu Efes’in Final yaparken en büyük kozlarından olan Moerman, sakatlığı sebebiyle bu sezon hiç forma giyemedi.

TRT Spor’da yayınlanan “Pota Altı” programında Barış Kuyucu’nun konuğu olan Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, Adrien Moerman’ın formasına ne zaman kavuşacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Moerman’ın dönüşü ile ilgili Yılmaz, “Moerman’ın Aralık ayının ortasında oynamasını bekliyoruz. Ama acele de etmek istemiyoruz. Çünkü sakatlığı tekrarlarsa geri dönmesi çok daha uzun sürer” ifadelerini kullandı.

Bu yaz sol ayağındaki aşil tendonundan ameliyet olan yıldız basketbolcu, Eylül ayında oynanan Dünya Kupası’nı da kaçırmıştı. Bu sezon ise Euroleague’de 7 haftayı kaçırmış durumda.

FENERBAHÇE MAÇINA İŞARET ETTİ

Anadolu Efes GM’si Alper Yılmaz’ın Fransız yıldızın döneceği tarih olarak işaret ettiği Aralık ayı ortasında ise Euoelague’de 13. haftası koşulurken, 12 Aralık Salı günü Fenerbahçe Beko karşısına yetiştirilmeye çalışılıyor diyebiliriz.

Moerman, geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de 36 maçta forma giyerken, 12 sayı, 6.1 ribaunt, 1.5 asist ortalamasını tutturmuştu.