Ana sayfa THY Euroleague Aito Garcia Reneses: “Anadolu Efes çok güçlü bir rakip, bir çok silahı...

Aito Garcia Reneses: “Anadolu Efes çok güçlü bir rakip, bir çok silahı var”

THY EuroLeague temsilcilerimizden Anadolu Efes ile ALBA Berlin mücadelesinden önce Berlin koçu Aito Reneses ve Luke Sikma açıklama yaptı.

ALBA Berlin koç Aito Garcia Reneses

THY EuroLeague temsilcilerimizden Anadolu Efes ile ALBA Berlin mücadelesinden önce ALBA Berlin başantrenörü Aito Garcia Reneses ve yıldız oyuncu Luke Sikma açıklama yaptı.

Koç Aito Garcia Reneses’in yaptığı açıklama şu şekilde:

Normalden daha az hazırlık maçı oynadık ve şimdi resmi maçlarda oyunumuzu geliştirmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Sadece bu sebepten dolayı da değil. Anadolu Efes güçlü bir rakip ve çok fazla sayıda silahları var. Micic bolca skor üretiyor ve takım arkadaşlarının üretmesine de katkı sağlıyor. Beaubois de yine aynı şekilde oynayabilir. Uzun oyuncuları iyi ikili oynuyorlar, ya kendileri bitiriyorlar ya da takım arkadaşlarına pozisyon hazırlıyorlar. Pivotları Pleiss de ayrıca iyi bir şutör. Bir diğer önemli isim de 3 sayı çizgisinin dışından oynayabildiği gibi potaya yakın da sayılar bulabilen Adrien Moerman.

ALBA Berlin yıldızı Luke Sikma ise:

EuroLeague’deki tüm maçlar gibi bizim için sert bir sınav olacak. Anadolu Efes gerçekten çok yetenekli. Ligin en iyi hücum takımlarından. Geçen sezon ligin zirvesindelerdi ve nasıl oynayacaklarını bilen veteran oyunculara sahipler. Bizim de bu seviyeye çıkmamız lazım. Daha iyi hale gelebilmek ve takımca büyüyebilmek için önemli bir fırsat. Hala yapmamız gereken şeyler var ama bunlar hiçbir şekilde bizim cesaretimizi kırmayacak.