ALBA Berlin, CSKA Moskova’yı geriden gelerek mağlup etti (ÖZET)

THY EuroLeague 2020-21 sezonu mücadelesinde CSKA Moskova ile ALBA Berlin karşı karşıya geldi. ALBA Berlin mücadeleden 88-93 galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonu mücadelesinde CSKA Moskova ile ALBA Berlin karşı karşıya geldi. ALBA Berlin mücadeleden 88-93’lük skorla galip ayrıldı.

Mücadeleden galip ayrılan ALBA Berlin sezonda ilk galibiyetini aldı. CSKA Moskova ise ikinci mağlubiyetini aldı.

Mücadelenin ilk çeyreğinde üstünlük sık sık el değiştirsede çeyreğin galibi CSKA Moskova oldu. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü korumayı başaran CSKA Moskova ilk yarıyı önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlangıç yapan ev sahibi takım, uzun süre üstünlüğünü korusada ALBA Berlin müthiş bir oyunla mücadeleye geri döndü. ALBA Berlin bu geri dönüşle birlikte çeyreği önde tamamlamayı başardı. Çeyreğin başlamasıyla skor farkını açan Berlin karşısında ev sahibi skor farkını sık sık düşürdü. Fakat ALBA Berlin üstünlüğünü korumayı başardı ve sahadan galip ayrılan taraf oldu.

CSKA Moskova’da Michael Perry James 27 sayı, 6 asistle resmen takımı sırtladı. William Dalen Clyburn ise 25 sayı, 4 ribaundla James’e eşlik etti. Tornike Shengelia’da 9 sayı, 7 ribaund üretsede takımın bu performansı ALBA Berlin’i durdurmaya yetmedi.

ALBA Berlin’de ise Simone Fontecchio 20 sayıyla takımın en skorer ismi oldu. Maodo Sylvester 15 sayıyla Fontecchio’yu takip etti. Marcus Per Eriksson 13 sayı, Peyton Robert Siva 12 sayıyla mücadele etti. Lucas Clayton Sikma ise 11 sayı, 9 ribaund, 5 asistle double double’ı kaçırdı.

Birinci çeyrek: 19-17
İkinci çeyrek: 51-47
Üçüncü çeyrek: 65-68
Dördüncü çeyrek: 88-93