Ana sayfa THY Euroleague Alba koçu Reneses: “Bizim Vesely, De Colo gibi oyuncularımız yok”

Alba koçu Reneses: “Bizim Vesely, De Colo gibi oyuncularımız yok”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 22. haftasında Alba Berlin'i 70-74 mağlup etmesinin ardından koç Aito Reneses açıklamalarda bulundu.

Alba koçu Reneses:

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 22. haftasında Alba Berlin’i 70-74 mağlup etmesinin ardından koç Aito Reneses açıklamalarda bulundu.

Deneyimli koç açıklamasında Alba Berlin’in kadrosunda Vesely ve De Colo gibi MVP olmuş, Sloukas, Datome ve Willimas gibi deneyimli oyuncuların olmadığına vurgu yaparken, son çeyrekte oyunu kaybetmelerini bu duruma bağladı.

Aito Reneses’in  açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe‘yi tebrik ediyorum. Çok iyi bir takımları var. Sezona kötü başladılar ama daha iyi oynuyorlar. ALBA’yı da tebrik ederim. Çünkü çok büyük bir çaba ile oynuyor, çok konsantre oynuyoruz. Tabii hata da yapıyoruz ama genelde epey iyi oynuyoruz. Takımımdan ötürü mutluyum.

Alba Berlin’in son çeyreğe 6 sayı önde girmesine karşın, mücadeleyi kaybetmesini değerlendiren Reneses, Fenerbahçe’nin oyuncu kalitesine vurgu yaptı:

Fenerbahçe‘nin geçen sezon EuroLeague’de MVP olan Çek oyuncusu (Jan Vesely), yine MVP olmuş De Colo, uzun yıllardır deneyimi olan Sloukas, Datome, Williams gibi oyuncularımız yok… Çok iyi oynuyoruz. Böyle bir konsantrasyon ile oynarsak çıkıp kötü oynadığımızı söylemem. İyi oynadık. Real Madrid ile oynayıp dördüncü çeyrekte kaybedersek ‘Neden dördüncü çeyrekte kaybediyorsunuz?’ sorusuna yine benzer isimlerle yanıt veririm. Bu soruyu sormanızı anlıyorum ama bizim için hem BBL, hem Almanya Kupası hem de EuroLeague’de oynamak çok zor. Birçok oyuncu için, neredeyse herkes için ilk EuroLeague deneyimi bu. Zorluklar yaşamamız normal. Her çeyrekte kaybetsek belki daha kötü ama böyle bir konsantrasyon ile onları tebrik ediyorum. Bu maçtan ötürü çok mutlu değilim ama mutluyum. Çok mutlu olmak için biraz daha iyi olmak lazım ama kaybetmek de var bu işin içinde ve uzatmada ya da dördüncü çeyrekte kaybetmeyi yeğlerim çünkü demek ki çok iyi bir konstrasyon ile çok zor turnuvalarda oynuyoruz.

Mercedes-Benz Arena’da Fenerbahçe taraftarının büyük desteği olmuştu. Renenes ise esprili bir şekilde taraftarlar ile sözleşeme imzalamaları gerektiğini söyledi:

Sanırım Türk taraftarlar ile sözleşme imzalayıp onları kendi taraftarımıza eklemeliyiz. (Gülüyor.) Rakip de olsa sizin tarafınızda da olsa her zaman, maçtan keyif alan dolu tribünler önünde oynamak güzel. 500 kişi olup onların keyif almamasındansa böylesi çok daha iyi. Bence bu ALBA için de basketbol için de çok iyi.