Ana sayfa THY Euroleague Alexander Tserkovny: “Sahaya çıkmak istiyoruz ama 6 kişiyle imkansız”

Alexander Tserkovny: “Sahaya çıkmak istiyoruz ama 6 kişiyle imkansız”

THY EuroLeague ekiplerinden Zenit St. Petersburg'da 13 kişinin Koronavirüs olmasının ardından Alexander Tserkovny açıklama yaptı.

Zenit St. Petersburg

THY EuroLeague ekiplerinden Zenit St. Petersburg’da 8 oyuncu ve 3 antrenörün Kovid-19 testlerinin pozitif çıktı. Artan vakaların ardından Genel Direktör Alexander Tserkovny açıklama yaptı.

Takımın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre toplam 13 koronavirüs vakası bulunuyor. Takım bu sebeple antrenmanlara ara verdi.

Sport-Express ile Genel Direktör Alexander Tserkovny’nin yaptığı röportaj şu şekilde:

“Elbette sahaya çıkıp oynamak istiyoruz fakat 6 kişiyle oynamak imkansız. Elbette sağlıklı olan genç takımımızdan oyuncuları götürüp en az 8 kişilik maç kadrosu çıkarabiliriz ama bunu yapmaya hakkımız olduğunu sanmıyorum. İlk olarak… Her gün yeni bir vakaya rastlıyoruz ve götürdüğümüz ekipteki birinin COVID-19 çıkıp çıkmayacağı da belirsiz. Bu sebeple gereken sayıyı bile bulamayabiliriz.

İkinci olarak ise… Eğer bir pozitif vaka çıkarsa İspanya kurallarına göre çıkan hastayı 2 hafta İspanya’da karantinada bırakmamız gerekecek.

Dünkü test sonuçlarını aldıktan hemen sonra EuroLeague’i takımdaki acil durum için bilgilendirdik. Çıkacak kararı bekliyoruz, kurallar herkes için aynı.”