Ana sayfa THY Euroleague Ali Koç resmen açıkladı basketbol bütçesi küçülmeyecek

Ali Koç resmen açıkladı basketbol bütçesi küçülmeyecek

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün düzenlenen Mali Genel Kurul’da Fenerbahçe Beko’nun bütçesinin küçüleceği iddialarına yanıt verdi.

Fenerbahçe’nin Olağan Mali Genel Kurulu’nda kulübün mali durumu ile ilgili konuşan başkan Ali Koç, basketbol bütçesinde küçülmeye gitmeyeceklerini açıkladı.

Sarı-lacivertlilerin bir numarası Koç, 2018-19 sezonunda basketbol takımının birçok şanssızlıklar yaşadığını belirtirken, Fenerbahçe Beko’nun Final Four’a çifte rekorla gelmiş olmasına karşın sakatlıklar sonucu yarı finalde elendiğini ifade etti.

Ali Koç’un konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Biz beceriksiziz, çok kötüyüz, vasatız ya. Atıp tutmak kolay tabii. Final Four’a iki rekor kırarak gittik. Biri iç sahada 15’te 15, bir de en çok galibiyet. Sonra sakatlıklarla başımıza gelmeyen kalmadı. Bir talihsizlik var.

“BÜTÇEYİ KÜÇÜLTMEYECEĞİZ”

Ayrıca başkan Koç mali durumun zor şartlarda olmasına rağmen basketbol bütçesinin küçüleceği iddialarına net bir yanıt verdi.

Fenerbahçe başkanı Koç, basketbol bütçesini küçüleceği iddialarına Fenerbahçe Basketbol’un bütçesi küçülecekmiş… Hayır, küçülmeyecek. Küçültmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ERGİN ATAMAN GÖNDERMESİ

Fenerbahçe taraftarı ile Ergin Ataman arasında 2019 Final Four maçında yaşanan gerginlik sonrası Efes Koçu Ataman “Ali Koç benden özür dilesin” açıklaması yapmış, başkan Koç da “Ataman’ın özür beklemesi arsızlıktır, Ergin Ataman aynaya bakıp kendine çekidüzen versin” açıklaması yapmıştı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Final serisinde Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes’in karşı karşıya geldiği mücadelede de taraftarlar ile Ataman arasında gerginlik devam etmişti. Mücadele sonrasında ise Ataman yaşananların tüm sorumlusunun Fenerbahçe başkanı olduğunu iddia etmişti.

Başkan Koç da dün yapılan Fenerbahçe Mali Genel Kurulu’da şu açıklamayı yaptı:

Basketbol şampiyonluğunu almamız lazım. Bir de o bize dil uzatıyor, azmettirici diye. Dünyanın en güzel takımı yarın kazanırsa kendi sahamızda işimizi hallederiz. Biz yeterince hata yaptık. Neyimiz var neyimiz yok imkanlarımız çerçevesinde çalışıyoruz.