Ana sayfa THY Euroleague Ali Koç takımın İdari Menajeri Cenk Renda’nın son durumunu açıkladı

Ali Koç takımın İdari Menajeri Cenk Renda’nın son durumunu açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, camiaya sesleniş programı gerçekleştirirken, basketbol takımında 6 kişide koronavirüs bulgusuna rastlandığını söyledi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, camiaya sesleniş programı gerçekleştirirken, basketbol takımında 6 kişide koronavirüs bulgusuna rastlandığını söyledi.

Başkan Ali Koç, Fenerbahçe Beko’da sporcu, teknik ve idari kadrodan toplam 6 kişide coronavirüs bulgusuna rastlandığını ifade ederken, İdari Menajer Cenk Renda’nın kontrol amaçlı hastanede bulunduğunu söyledi.

Devletin koyduğu kurallara riayet edilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Koç, coronavirüs sebebiyle Fenerbahçe Spor Kulübü’nde çalışan tüm personellerin maaşlarında kayıp yaşanmayacağının da altını çizdi.

MAAŞLARDA KESİNTİ OLMAYACAK

Fenerbahçe’de personellerin büyük kısmının evlerinde olduğunu söyleyen Koç, çalışmadıkları sürede maaşlarının yatmaya devam edeceğini ve yıllık izinlerinden düşmeyeceğini şu sözlerle ifade etti:

Özetle 16 Mart itibarıyla okul öncesi ve ilk okul çağında çocuğu olanlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü personelimize idari izin verildi. 20 Mart günü ise 3’er günlük ara ile nöbetleşe çalışacağımız bir sisteme geçtik. Bu süreçte hem evden çalışılıyor hem de nöbetçi bir kadro tesislerimizde bulunuyor. Aynı gün Fenerium’un tüm mağazalarını kapattık. Bu süreçte bilmenizi isterim ki personelimizin gerek maaş, gerekse yıllık izinden hiçbir kaybı olmayacaktır. Mecburen tüm sportif faaliyetlerimize son vermek durumunda kaldık. Tesislerimiz ve ofislerimizin hepsi dezenfekte edildi belli aralıklarla da dezenfekte edilmeye devam ediliyor

“CENK RENDA TEDBİR AMAÇLI TUTULUYOR”

Fenerbahçe Beko’da yapılan testlere değinen Ali Koç, teknik, idari ve sporcu kadrsoundan 6 kişide koronavirüs bulgusuna rastlandığını ifade ederken, yalnızca takımın İdari Menajeri Cenk Renda’nın kontrol amaçları hastanede tutulduğunu şu sözlerle açıkladı:

Biliyorsunuz EuroLeague maçları için son dönemde yurt dışı seyahat öyküsü olan takımımız, bazı sporcu ve teknik ekipten personelimizde semptomlar görüldü. Bu bağlamda hastanede yapılan tahliller, analizler ve muayeneler neticesinde 6 kişinin, bunların hepsi sporcu değil, hem sporcu hem teknik kadro hem de idari kadrodan şüpheli bulgulara rastlanmıştır. Numuneler Sağlık Bakanlığı’na gönderildi. Bilgi gelince hem sizi hem de kamuoyunu bilgilendireceğiz. Eski kaptanımız ve idari menajerimiz Cenk Renda dışında çok şükür ki hiç kimsenin hastanede kalmaya ve tedavi görmeye mecburiyeti yoktur. Cenk Renda da şu an kontrol amaçlı hastanededir, kendi ifade ettiği gibi yoğun bakımda değildir. Kontrol amaçlı hastanededir. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşup aramıza katılacaktır