Ana sayfa THY Euroleague Ali Koç teklifi yineledi: “Obradovic istediği kadar kalabilir”

Ali Koç teklifi yineledi: “Obradovic istediği kadar kalabilir”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün tarihindeki en başarılı antrenör olan Zeljko Obradovic ile resmen görüşmelere başladı.

Başkan Ali Koç’tan Obradovic’e tam destek! Yönetim tam kadro maça geldi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün tarihindeki en başarılı antrenör olan Zeljko Obradovic ile resmen görüşmelere başladı.

FBTV’de açıklamalarda bulunan başkan Ali Koç, Obradovic’in Başkanvekili Semih Özsoy ve Maurizio Gherardini ile birlikte yemekte olduğunu ifade etti.

Başkan Koç’un Obradovic hakkındaki değerlendirmeleri şu şekilde:

Obradovic şu anda Semih Özsoy ve Maurizio Gherardini’yle beraber yemekte. Yarın, kendileriyle görüşeceğiz. Daha önce de söylediğim gibi Obradovic bizimle istediği kadar kalabilir. Ancak bir gerçek var ki, bütçemiz gelecek yıl 30 milyon euro civarlarında olamaz. Şu anda basketbolun açığı futbolun açığının yarısı. Bu şartlar altında kalmak isterse, istediği kadar kalabilir. Biz onun liderliğini istiyoruz. Kendisi bize “bu sezon bana en iyi kadroyu kurdunuz” dedi. Ancak maalesef sonuçlar aynı şekilde yansımadı. Olabilir, her sezon aynı olacak diye bir şey yok. Hocamızın kredisi sonsuzdur.
Bir EuroLeague galibiyeti 68 bin euro, seyahat masrafımızı bile karşılamıyor. Şampiyonluğun geliriyse 1 milyon euro, şampiyonluk primimizi karşılamıyor. Ama EuroLeague şampiyonu olmanın prestiji yeter.