Anadolu Efes, ALBA Berlin’i deplasmanda yıkarak ilk galibiyetini aldı

THY EuroLeague'de 3. haftasında Almanya temsilcisi ALBA Berlin'e konuk olan Anadolu Efes mücadeleden 72-93'lük skorla galip ayrıldı.

THY EuroLeague’de üçüncü haftasında Almanya temsilcisi ALBA Berlin’e konuk olan Anadolu Efes mücadeleden 72-93’lük skorla galip ayrılan taraf oldu.

İlk çeyrekte üstünlüğü ele almayı başaran Anadolu Efes çift haneli skor farkıyla ilk çeyreği tamamladı. İkinci çeyrekte ise farkı 18 sayıya kadar çıkartan Anadolu Efes bu üstünlüğünü üçüncü çeyrekte de korumayı başardı. Son çeyrekte ise Anadolu Efes rakibini 21 sayı farkla mağlup etti.

ALBA Berlin’de Marcus Per Eriksson 13 sayı ile takımın en skorer ismi oldu. Niels Giffey ise 12 sayıyla Eriksson’a eşlik etti. Ben William Lammers ve Lucas Clayton Sikma ise 7’şer sayıyla takıma katkı sağladılar.

Anadolu Efes’te ise Tibor Pleiss 23 sayı ile oyunun en skorer ismi oldu. Vasilije Micić 13 sayı, 9 asistle double double’ı kaçırdı. Bryant Kevin Dunston’da 13 sayıyla Micic’e eşlik etti. Krunoslav Simon ve Christopher Carl Singleton 10’ar sayıyla galibiyete katkı sağladılar.

Birinci çeyrek: 14-29

İkinci çeyrek: 35-53

Üçüncü çeyrek: 55-70

Dördüncü çeyrek: 72-93