Ana sayfa THY Euroleague Anadolu Efes Bayern’i süpürerek Euroleague’e galibiyetle başladı!

Anadolu Efes Bayern’i süpürerek Euroleague’e galibiyetle başladı!

Turkish Airlines Euroleague’de temsilcimiz Anadolu Efes, Euroleague’in yeni temsilcisi Bayern Münih’i 90-71’lik skorla yenerek sezona galibiyetle başladı. Anadolu Efes, kendi markasına yakışır şekilde bir başlangıç yapıyor.

Doğuş 9 sayı, 7 ribaund, 3 asist ile maçın oyuncusu olurken  Pleiss 11 sayı, 6 ribaund, 3 asist, Larkin 13 sayı, 1 ribaund, 5 asist ile galibiyete büyük katkı sağladı.

Anadolu Efes bu sezon 9 yeni oyuncusuyla EuroLeague’e muhteşem bir başlangıç yaptı.

Özellikle Doğuş Balbay 2. çeyrekte çok kritik 5 sayı attı ve maçı adeta koparan an oldu. Doğuş Balbay 20 dakika süre aldı ve Anadolu Efes’in lider oyuncularından olduğunu gösterdi.

Bayern Münih tüm maçta sadece 5 kez serbest atış çizgisine gelirken tesilcimiz Anadolu Efes 10 kez serbest atış çizgisine geldi. Temsilcimiz karşılaşmayı 19 asisstle tamamladı.

 

 

Maçtan anlar

Anadolu Efes’ maça James Anderson, Shane Larkin, Bryant Dunston, Adrien Moerman, Rodrigue Beaubois beşiyle maça başladı.  Benchte ise Vasilije Micic, Krunoslav Simon, Tibor Pleiss, Brock Motum

Bayern Münih ise maça Danilo Barthel, Vladimir Lucici, Petteri Koponen, Stefan Jovic, Devin Booker beşiyle başladı.

İlk çeyrekte oyuna kötü başlayan temsilcimiz oyuncu değişlikleri ile birlikte oyuna dahil olabildi. Maçın başında ribaunt problemi yaşadı, bu da Bayern Münih’i 19 sayıya ilk yarıda ulaştırdığını görüyoruz. İlk çeyrekte dış atışlarda problem yaşıyoruz 4/1 ile üçlük isabeti ilk çeyrek bulamadık. Biz ilk çeyrek bulduğumuz 18 sayının 5’ini serbest atıştan bulduk. Bayern ise ilk çeyrekte serbest atış çizgisine gelemedi. Moerman 6 sayı 1 ribaund, Anderson 4 sayı, Beaubois 3 sayı buldu ilk çeyrekte.

İkinci çeyrekte, ilk çeyrekte başaramadığımız ribauntları dengeledik. Doğuş Balbay ikinci çeyreğe damga vuran oyuncu oluyor. Larkin 3’lük attıktan hemen 2 tane üçlük isabeti buldu. Pleiss ikinci çeyrekte savunmayı desteklerken, Doğuş ile ekstra basketler bulduk ve sonucunda ikinci çeyreğin bitimine 2:33 kala 39-31 önde temsilcimiz Anadolu Efes.  Anadolu Efes’te top paylaşımı, dış şutlardaki yüksek yüzde, Pleiss’ın  çok iyi savunması, Doğuş Balbay’ın 4 ribaunt alması temsilcimizi ikinci çeyrek sonunda 44 sayıya ulaştırdı. İkinci çeyrekte Doğuş 7 sayı 5 ribaund 2 asist, Larkin 7 sayı 2 asist, Motum 7 sayı 3 ribaund yaptı.

Üçüncü çeyrekte farkı açan 20 sayıya kadar çıkardan temsilcimiz, maçın kontrolünü elinde tutuyor. Bayern Münih oyun disiplininden koptu bu çeyrekte. Dış atışlarda Bayern Münih 17/4 ile oynuyor. Anadolu Efes 3. çeyreğin bitimine 4:02 kala 10. üçlük isabetini buldu. Larkin harika bir maç çıkarıyor. Larkin 13 sayı 4 asist Moerman 11 sayı 4 ribaund 1 asist Doğuş 9 sayı 6 ribaund 2 asist ile 3’üncü çeyreği tamamladı.

Son çeyreğe 21 sayılık üstünlükle başlayan Anadolu Efes, oyunun kontrolünü elinden bırakmadan farkı korudu. Son çeyrekte Bayern Münih tamamen oyun disiplininden kopmuş durumda. Temsilcimiz deplasmanda adeta resital yapıyor. Temsilcimiz 19/12 ile yüzde 65’lık 3’lük isabeti buldu. Bayern Münih ise 20/5 ile yüzde 25’lik üçlük isabeti buldu.ilk Euroleague maçına çıkan Buğrahan, Pleiss’a ilk asistini yaptı: 86-60. Maçtaki son iki basketimiz Metecan ve Buğrahan’dan geldi ve 12 oyuncumuzdan da skor katkısı aldığımız maçtan takımımız 90-71 galip ayrıldı.

 

PERİODLAR 1 2 3 4
Bayern Münih 19 18 14 20
Anadolu Efes 18 26 28 18