Ana sayfa THY Euroleague Anadolu Efes evinde 1 sayıyla kaybetti

Anadolu Efes evinde 1 sayıyla kaybetti

Karşılaşmaya Timma ve Janning’in dış atışlardan bulduğu sayılarla etkili başlayan Baskonia skoru 7-2 yaptı. Hücumda istediği ritmi yakalamayan Anadolu Efes, Poirier, Shengelia ve Janning’in basketlerine engel olamadı ve periyodun bitimine 5 dakika 23 saniye kala İspanyol ekibi karşısında 16-7 geri düştü. Savunmada rakibini durduran Efes, Ledo ile farkı indirmeye çalışsa da Jones’un sayılarına engel olmadı ve periyodu 24-19 geri kapadı.

İkinci periyoda hücumda daha etkili olan Anadolu Efes, Stimac ve McCollum’un sayılarıyla 10’a 3 seri yakalayarak 31-30 öne geçti. Efes’in serisine karşılık veren Baskonia, Timma, Jones ve Beaubois’in basketleri 36-32 öne geçti. Karşılıklı geçen son anlarda Janning ile dış atışlardan sayı bulan İspanyol temsilcisi devreye 45-42 önde girdi.

Üçüncü periyotta Timma, Poirier, Janning, ve Granger ile üst üste sayılar bularak 10-0’lık seri yapan Baskonia farkı çift hanelere çıkararak skoru 57-47 yaptı. Savunmada rakibini durduran Efesi hızlı hücumlarla bulduğu Simon, McCollum ve Dragic’in sayılarıyla 10-0 seri yakaladı ve periyodun bitimine 2 dakika 36 saniye kala 61-60 öne geçti. McColum önderliğinde son dakikalara giren lacivert-beyazlılar, Dunston’un da katkılarıyla periyodu 68-65 üstün tamamladı.

Son periyotta boyalı alanda Dunston ve Stimac’ı kullanarak başlayan Anadolu Efes, McCollum’un da basketiyle skoru 74-65’e getirdi. Çekişmeli geçen son anlarda Shengelia ile serbest atışlardan sayılar bulan Baskonia, parkeden 82-81’lik skorla galip ayrıldı. Bu sonuçla Efes ligdeki 9. mağlubiyetini alırken, Baskonia ise 6. galibiyetini elde etti. Karşılaşmanın en skoreri 21 sayı oynayan Anadolu Efes’in yıldız Errick McCollum olurken, Baskonia’da da Shengelia 17 sayı ile mücadele etti.