Ana sayfa THY Euroleague Anadolu Efes her çeyrekte başka yıldız çıkardı! Maccabi’yi dağıttı

Anadolu Efes her çeyrekte başka yıldız çıkardı! Maccabi’yi dağıttı

THY Euroleague'in 16. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, evinde konuk ettiği Maccabi FOX Tel Aviv'i 99-79'luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Anadolu Efes Maccabi Tel Aviv Shane Larkin

THY Euroleague’in 16. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, evinde konuk ettiği Maccabi FOX Tel Aviv’i 99-79’luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Bu sonuçla Anadolu Efes galibiyet sayısını 12’ye yükseltirken, mağlubiyet sayısı ise 4’te kaldı. Maccabi FOX ise temsilcimizin 2 mağlubiyet gerisine düşerken, bu sezonki 6. mağlubiyetini aldı.

Micic son noktayı koydu

Ergin Ataman’ın öğrencilerinin  muhteşem hücum performansı gösterdiği gecede her çeyrekte başka bir yıldız ortaya çıktı. Mücadelenin ilk çeyreğinde Krunoslav Simon 10 sayı ile takımı öne taşırken, ikinci periyotta Rodrigue Beaubois 15 sayıyla öne çıkan isim oldu. Maccabi FOX’un oyun kurucusu Scottie Wilbekin’in ikinci periyotta ayağının burkulması sebebiyle oyun dışı kalması İsrail ekibinin tüm hücum aksiyonlarını bozdu. Üçüncü çeyrekte Vasilije Micic üst üste bulduğu 3 üçlük isabeti maçı adeta son noktayı koydu. Son çeyreğin hemen başında Maccabi 5-0’lık seri yaparak geri gelmek için hamle yapsa da Ergin Ataman molası sonrası Anadolu Efes toparlandı. Shane Larkin son çeyrekte skoru taşıyan isim olurken, temsilcimiz  99 sayılık galibiyete yürüdü.

İstatistikler

Anadolu Efes’te Vasilije Micic 23 sayı, 2 ribaunt, 5 asist ile takımın en skoreri olurken, Rodrigue Beaubois 22 sayı, 2 ribaunt, 2 asist, Krunoslav Simon 19 sayı, 5 ribaunt, 3 asist, Shane Larkin 15 sayı, 5 ribaunt, 4 asist, Tibor Pleiss ise 11 sayı, 4 ribaunt ile galibiyete çift hanelerde katkı verdi.

Maccabi de ise Jake Cohen 15 sayı, 4 ribaunt, 2 asist ile takımın en skoreri olurken, Scottie Wilbekin ilk yarının son bölümünde ayak bileğinden sakatlanana kadar  12 sayı, 1 asist, Angelo Caloiaro 10 sayı, 6 ribaunt, Othello Hunter 9 sayı, 6 ribaunt, Tyler Dorsey 8 sayı, 2 ribaunt, 2 asist ile mücadeleyi tamamladı.

Çeyrek Skorları

Birinci periyot: 23-19
İkinci periyot: 25-22 (48-41)
Üçüncü periyot: 32-17 (80-58)
Dördüncü periyot: 19-21 (99-79)