Ana sayfa THY Euroleague Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman: “Tuzaklar kurmaya çalıştık”

Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman: “Tuzaklar kurmaya çalıştık”

THY Euroleague'in 3. haftasında Anadolu Efes'in deplasmanda Valencia'yı mağlup etmesinin ardından Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes Başantreönür Ergin Ataman İstanbul

THY Euroleague’in 3. haftasında Anadolu Efes’in deplasmanda Valencia’yı mağlup etmesinin ardından Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman açıklamasında Valencia Basket’e karşı ikili oyunlar ile tuzaklar kurmaya çalıştıklarını bu sayede de içeriden basket bulmalarını önlediklerini söyledi.

Ergin Ataman’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“TUZAKLAR KURMAYA ÇALIŞTIK”

İkinci yarıda iyi reaksiyon aldık. Özellikle savunmada daha agresif oynadık. İkili oyunlarına tuzaklar kurmaya çalıştık ve içeriden basket bulmalarını önledik. Bu sayede çembere kolayca gitmelerini önledik. Hücumda ise topu iyi dolaştırdık. Dunston ikinci yarıda devrilmeleri daha iyi yaptı. İlk yarıda hata yaptı çünkü daha kısa devrilmeler yapıyordu. İkinci yarıda tam dönmeler yaptı, topu iyi dolaştırdık ve boş şutları bulduk.

“LARKIN VE MICIC’İ BİRLİKTE OYNATTIK”

Shane Larkin ve Vasilije Micic gibi iki guardla aynı anda oynadık. Bu sayede dört kişinin köşelerde olduğu klasik geçiş hücumlarımızı yapabildik. Bizim için iyi bir galibiyet çünkü burada kazanmak çok kolay değil. Burada harika bir atmosfer var. Onlar da sıkı mücadele ettiler.

MOERMAN 5-6 HAFTA YOK

Galibiyet çok önemli. Biz aynı takımız ama Moerman bizim için çok kilit bir oyuncu. Sanırım 5-6 hafta daha oynayamayacak. İlk 2 maçta sakatlıkları nedeniyle çok oynayamayan Beaubois, Larkin, Simon gibi oyuncular bu maçta oynadılar. Bu sayede kendi oyunumuzu oynamaya başladık. Bu çok önemli. Çünkü 2-3 oyuncudan yoksunduk ilk iki maçta. Kendi oyunumuzu oynayamadık. Bu akşam kendi oyunumuzu oynadık.