Anadolu Efes, Micić ve Pleiss ile Türk Telekom’u mağlup etti

ING Basketbol Süper Ligi ikinci hafta karşılaşmalarından Anadolu Efes, rakibi Türk Telekom'a karşı 83-78'lik skorla galip ayrılmayı başardı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında karşılaşan Anadolu Efes ile Türk Telekom arasındaki mücadeleden Anadolu Efes, 83-78’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

İlk çeyreğin başlarında farkı 10 sayıya kadar çıkartan Anadolu Efes, yaptığı sert savunmayla Türk Telekom’a karşı ilk çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte Anadolu Efes skor farkını 18 sayıya kadar çıkarttı. Türk Telekom skor farkını tek haneli rakamlara düşürse bile Efes çeyreği çift haneli farkla önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Micheal Oluwaseun Eric’in pota altı performansıyla farkı kapatan Türk Telekom, Efes ise oyuncusu Tibor Pleiss’in şutlarıyla toparlandı. Türk Telekom, Can Korkmaz ile skor farkını tekrar düşürmeye başarsada Anadolu Efes periyotu önde tamamladı. Son çeyrekte ise beraberlik yakalansa da Anadolu Efes 83-78 sahadan galip ayrılmayı başardı.

Anadolu Efes’te Vasilije Micić 18 sayı, 5 asistle takımı sırtlarken Tibor Pleiss 17 sayı, 7 ribaund ile kendisine eşlik etti. James Lee Anderson 16 sayı, Adrien Rene Moerman ise 15 sayı, 9 ribaund ile mücadele etti.

Türk Telekom’da ise Can Korkmaz 21 sayı, 5 ribaundla oyunun en skorer isim oldu. Samuel Thomas Dekker 15 sayı, 7 ribaundla mücadele ederken Samet Geyik 11 sayı, 5 ribaundla kendisine eşlik etti.

Birinci çeyrek: 19-13

İkinci çeyrek: 40-29

Üçüncü çeyrek: 61-57

Dördüncü çeyrek: 83-78