Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Anadolu Efes Seriye Tutundu

Anadolu Efes Seriye Tutundu

Karşılaşmaya iyi başlayan Anadolu Efes, Brown ve Granger ikilisinin etkili oyunuyla 5. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 16-6. Daha sonra Beşiktaş Sompo Japan, Stimac ve Roll ile farkı eritmeye çalışırken, ev sahibi ekip Brown’un son anda kaydettiği basketle ilk çeyreği 23-19 üstün bitirdi.

İkinci periyoda da etkili başlayan ve iyi savunma yapan lacivert-beyazlılar, Dunston ve Cedi Osman’ın ürettiği basketlerle 15. dakikada farkı yeniden çift hanelere (33-21) taşıdı. Beşiktaş Sompo Japan, Roll ve Sertaç Şanlı ile bulduğu basketlerle farkı eritti. Anadolu Efes, soyunma odasına 36-35 önde gitti.

Maçın ikinci yarısına Granger, Heurtel ve Dunston’ın basketleriyle başlayan ev sahibi ekip, 25. dakikada farkı tekrar çift hanelere çıkardı: 47-37. Kalan bölümde iyi savunma yapan ve üst üste basketler bulan Beşiktaş Sompo Japan, son çeyreğe 52-51 üstün girdi.

Final periyodunun ilk bölümünde ev sahibi ekip Brown, Beşiktaş Sompo Japan ise Stimac ile etkili oldu. Siyah-beyazlılar, Weems ile üç sayı çizgisinin gerisinden, Clark ile de pota altından bulduğu sayılarla 36. dakikada skoru 63-57 öne geçti. Daha sonra Cedi Osman ile bulduğu basketlerle tekrar oyuna dengeyi getiren Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Japan’ın yaptığı top kaybı sonrasında Brown ile son saniyede üç sayılık basket buldu ve müsabakadan 66-65 galip ayrıldı.

Lacivert-beyazlı takım, böylece ilk iki maçı kaybettiği seride durumu 2-1’e getirdi.

Karşılaşmanın en skorer ismi Anadolu Efes adına 23 sayı kaydeden Brown olurken, Beşiktaş Sompo Japan’da Stimac ve Roll‘un 12’şer sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

Seride dördüncü maç, Salı günü 20.00’de Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak. Gerekmesi halinde beşinci ve son maç ise Perşembe günü, Beşiktaş Sompo Japan’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.