Ana sayfa THY Euroleague Anadolu Efes Yeniden Doğdu

Anadolu Efes Yeniden Doğdu

İki temsilcimizin THY Euroleague’deki mücadelesinde kazanan taraf Anadolu Efes oldu.

Derrick Brown

Kendi sahasında maç boyunca üstün olan Anadolu Efes, konuk ettiği Darüşşafaka Doğuş karşısında 93-81’lik skorla galip gelerek 9. zaferini elde etti. 8. sırada yer alan bir diğer temsilcimiz Daçka ise 9. mağlubiyetini aldı.

Maça güçlü bir başlangıç yapan Anadolu Efes taraftarının desteğiyle oyunu da elinde tutarak ilk çeyreği 25-19 önde geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan Darüşşafaka Doğuş oldu. Hızla aradaki farkı eriten Daçka öne geçmeyi de başardı. Ardından Anadolu Efes 10-0’lık seri ile tekrar ipleri ele aldı ve devreye 42-38 önde girdi.

James Anderson

İkinci yarıda da iki ekip karşılıklı sayılar bularak birbirine üstünlük kurmada zorlandı. Ardından, özellikle Heurtel’in etkili oyunuyla maçta dengeyi bozan lacivert beyazlılar son periyoda 64-56 önde girdi.

Son periyotta tekrar maça dahil olan Daçka, farkı yine 4 sayıya kadar indirdi. Ancak Anadolu Efes’in akıcı hücumlarına direnemeyen Darüşşafaka maçı da 93-81 kaybetti.

Anadolu Efes’te Paul 21 sayı, Heurtel 17 sayı ve Dunston 14 sayıyla galibiyete önemli katkıda bulundu. Konuk takımda Wanamaker 24 sayı üreterek maçın en skorer ismi olsa da takımının mağlubiyetine engel olamadı.