Anadolu Efes, Zalgiris deplasmanından mağlup ayrıldı (ÖZET)

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Zalgiris Kaunas, Anadolu Efes' karşılaşmasından Zalgiris Kaunas, sahadan 89-73'lük skorla galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Zalgiris Kaunas, Anadolu Efes’i misafir etti. Salonda 5 bin seyircinin desteğiyle Zalgiris Kaunas, sahadan 89-73’lük skorla galip ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından Zalgiris Kaunas 4 maçın 4’ünüde kazandı. Anadolu Efes ise üçüncü mağlubiyetini aldı.

Zalgiris, mücadeleye hızlı bir giriş yaparak skor üstünlüğünü ele aldı ve enerjisini koruyarak Anadolu Efes’e fırsat vermedi. Zalgiris’in ilk çeyreği önde tamamlamasının ardından atağa geçen Anadolu Efes, Bryant Dunston ve Adrien Rene Moerman ile skor farkını bir sayıya kadar düşürdü. Anadolu Efes savunmasını iyileştirsede Zalgiris skor üstünlüğünü aldı ve çeyreği önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğin başlarında Zalgiris skor farkını açtı fakat Anadolu Efes yine yıldız isimlerinin katkılarıyla skor farkını düşürdü. Sonrasında gelen basit hatalarla lacivert beyazlılar rakiplerinin farkı açmasına izin verdiler. Farkı çift haneli sayılara çıkartan Zalgiris bu çeyreği de önde tamamlamayı başardı. Son çeyrekte Zalgiris yaptığı savunmayla Anadolu Efes’e sayı attırmadı. Farkın iyice açılmasının ardından rahat oyun sergileyen Zalgiris mücadelenin galibi oldu.

Zalgiris Kaunas’ta Nigel Hayes 17 sayı, 5 ribaunla takımı sırtladı. Marius Grigonis ve Lukas Lekavičius 12’şer sayıyla Hayes’e eşlik ettiler. Joffrey Lauvergne 10 sayı, 8 ribaundla double double’a yaklaştı. Artūras Milaknis’de ürettiği 10 sayıyla galibiyete katkı sağladı.

Anadolu Efes’te ise Bryant Dunston 20 sayı ile oyunun en skorer ismi oldu. Krunoslav Simon 16 sayı, 6 asistle Dunston’ı takip etti. Rodrigue Beaubois ise 12 sayıyla katkı versede bu performans galibiyet için yeterli olmadı.

Birinci çeyrek: 25-16
İkinci çeyrek: 41-35
Üçüncü çeyrek: 66-55
Dördüncü çeyrek: 89-73