Ana sayfa THY Euroleague Anadolu Efes’in Rakibi Brose Bamberg Oldu!

Anadolu Efes’in Rakibi Brose Bamberg Oldu!

THY Euroleague’nin 12. Haftasında önemli bir karlılaşmaya daha tanık olacağız. Anadolu Efes’in rakibi Alman temsilcilerinden Brose Bamberg oldu. Bu iki takımın kıyasıya mücadelesi ise yarın yapılacak.

TRT Spor ve LigTV 3 kanallarından yayınlanacak maç Nünberg şehrinde Türkiye saati ile 22.45’te başlayacak. Brose Arena’da oynanacak bu mücadelenin favorisi ise Anadolu Efes olarak gösteriliyor.

Son 3 maçında da galibiyetle ayrılan Anadolu Efes – Brose Bamberg’ide yenerek yenilmezlik serüvenini devam ettirmek istiyor. Hatırlanacağı üzere son üç maçında yendiği takımlar; Sırbistan takımlarından Kızılyıldız, İsrail takımlarından Maccabi FOX, son olarak İspanya basketbol takımlarından Barcelona Lassa’yı yenmişti.

Bulunduğu Ligte 7 puanı bulunan Anadolu Efes takımının, son karşılaşmaları 6 galibiyet ve 5 berberlikle sonuçlanmıştı. Averajı ile 7. Sırada bulunduğunuda notlarımız arasına alalım.

Brose Bamberg ise aynı Ligde 14. Sırada bulunuyor. Geride kalan 11 maçta 3 kez galip gelmiş olup, 8 kez de mağlup olmuştur.

Avrupa maçlarında 568. Maçına çıkacak olan Anadolu Efes geride bıraktığı 567 maçın 320’sinde galip gelmeyi başardı. 247 maçtan ise yenilgiyle ayrıldı. Bu istatistikler Anadolu Efes’in 1978 – 1980 yıllarından bu yana Avrupa kupaları maçları baz alınarak hesaplanmıştır.