Ana sayfa THY Euroleague Ataman: “Sakat oyuncularımız bizi alışılmışın dışında oynamaya itebilir””

Ataman: “Sakat oyuncularımız bizi alışılmışın dışında oynamaya itebilir””

Anadolu Efes'in Bayern Münih ile oynayacağı maç öncesinde Ergin Ataman, sakat ve milli takıma giden oyuncuların oyun planını bozabileceğini söyledi.

shane-larkin-ergin-ataman-anadolu-efes

Anadolu Efes’in THY Euroleague’in 25. haftasında Anadolu Efes’in Bayern Münih ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde koç Ergin Ataman ile yıldız basketbolcu Alec Peters maç önü görüşlerini paylaştı.

Ergin Ataman açıklamasında normal sezon liderliğini korumak istediklerini belirtirken, sakat ve milli takımda bulunan oyuncuların kendilerini farklı bir oyuna itebileceğine değindi.

Koç Ataman’ın maç önü görüşleri şu şekilde:

Ergin Ataman’ın karşılaşmayla ilgili görüşleri şu şekilde:
“EuroLeague’de play off’lara yükselmeyi garantilemiş olsak da, liderliğimizi normal sezonun sonuna taşımamız için kazanmak istediğimiz bir maç. Bu karşılaşmada sakat oyuncularımız ve milli takımda bulunan Doğuş Balbay ve Tolga Geçim’i kullanamayacak olmamız bizi alışılmışın dışında bir oyun planına itebilir. Bayern Münih takımı kendi sahasında sert basketbol oynayan bir takım. Oyun disiplinini mutlaka koruyup, savunma direncimizi yüksek tutmalıyız. Tüm eksiklerimize rağmen yine kazanmak için kadrodaki oyuncularımın üst düzeyde mücadele edeceğine eminim”

Alec Peters ise açıklamasında Bayern Münih’in gücünün farkında olduklarını vurgularken şöyle konuştu:

“Tüm takımlar için uzun bir ara oldu. Bu maçta enerjiyle sert oynamak ve isabetli şut atmak çok önemli olacak. EuroLeague’de her maç zor. Basketbol için güzel bir ortam olacak. EuroLeague’de yine maç yapacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Rakibimizde tüm oyuncuların çok iyi oynadığı maçlar olabilir. Bu yüzden dikkatli olmalıyız ve güçlerinin farkında olmalıyız.”

Efes’in Bayern Münih ile oynayacağı mücadelede sakatlıkları bulunan Vasilije Micic, Shane Larkin’in yanı sıra milli takımda bulunan Doğuş Balbay ve Tolga geçim forma giyemeyecek.