Ana sayfa THY Euroleague Ataman’dan CSKA açıklaması: “Rövanşı almak istiyoruz”

Ataman’dan CSKA açıklaması: “Rövanşı almak istiyoruz”

ergin-ataman

THY Euroleague’in 27. haftasında Anadolu Efes ile CSKA Moskova’nın karşı karşıya geleceği mücadele öncesinde başanrenör Ergin Ataman ve Fransız yıldız Adrien Moerman açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında CSKA Moskova ile benzer hücum sistemiyle oynadıklarını ifade ederken, rövanşı almak istediklerini söyledi.

Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Sergio Rodriguez, Nando De Colo, Cory Higgins ve Will Clyburn gibi çok yönlü dış adamları, Othello Hunter ve Kyle Hines gibi atletik uzunlarının yanı sıra Nikita Kurbanov, Daniel Hackett ve Alec Peters gibi üst düzey görev adamları var. Bize çok benzer bir hücum sistemi ile oynuyorlar ve her pozisyonu akıllı ve kontrollü düzen içinde oynuyorlar. Taraftarlarımızın her zamanki müthiş desteği ile onları düzen dışına çıkartacak etkili savunma yapmamız gerekiyor. Moskova’da kaybettiğimiz maçın rövanşını Sinan Erdem Spor Salonu’nda yine hep birlikte kenetlenerek almalıyız.”

Efes’in yıldız oyuncusu Adiren Moerman ise fiziksel mücadelesi yüksek bir maça çıkacaklarını söylerken “Zorlu bir mücadele olacak çünkü son maçlarını evlerinde kaybettiler. CSKA Moskova ile fiziksel mücadelesi yüksek bir maça hazır olmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.