Ana sayfa THY Euroleague Ataman’dan Fenerbahçe’ye destek: Daha Euroleaguede final oynayacağız

Ataman’dan Fenerbahçe’ye destek: Daha Euroleaguede final oynayacağız

Fenerbahçe Beko'da bazı oyuncu ve idarecilerin koronavirüs şüphesi ile hastaneye götürülmesinin ardından Anadolu Efes koçu Ergin Ataman'dan destek geldi.

Zeljko Obradovic Ergin Ataman

Fenerbahçe Beko’da bazı oyuncu ve idarecilerin koronavirüs şüphesi ile hastaneye götürülmesinin ardından Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’dan destek geldi.

Koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. İlk olarak NBA’de Utah Jazz’li oyuncu Rudy Gobert’tin testlerinin pozitif çıkmasının ardından NBA’de toplam 21 oyuncuda görüldü.

Avrupa’da ise Real Madrid’li oyuncu Trey Thompkins’in testleri pozitif çıkmıştı.

Fenerbahçe dün resmi hesabından yaptığı açıklama ile sağlık muayenesi sırasında bazı oyuncu ve idarecilerin koronavirüs şüphesi ile hastaneye sevk edildiğini bildirdi.

Yaşanan bu üzücü gelişme üzerine Fenerbahçe Beko’nun hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem THY Euroleague’deki ezeli rakibi Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman’dan destek mesajı geldi.

“DAHA EUROLEAGUE’DE FİNAL OYNAYACAĞIZ”

Ergin Ataman açıklamasında Fenerbahçe’den gelen haberlere çok üzüldüğünü söylerken, sözlerinin sonunda Fenerbahçe ile hem Euroleague’de hem de Türkiye’de final oynayacaklarını ifade etti:

Fenerbahçe Basketbol takımından gelen haberler bizi çok üzdü ve endişelendirdi. Umut ediyorum ki Covid-19 pozitif çıkmaz. Ama yine de Fenerbahçelilerin son derece güçlü oyuncular ve güçlü idari teknik kadro olduğunu düşünmekteyim. Olası bir pozitif durumunda da en kısa sürede bunu atlayacaklarına eminim. Daha final oynayacağız onlarla inşallah Euroleague’de ve Türkiye’de. Bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını bekliyorum.