Ana sayfa THY Euroleague Ataman’dan soyunma odası açıklaması!

Ataman’dan soyunma odası açıklaması!

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, devre arasında soyunma odasında yaşananları anlattı.

Euroleague’in resmi internet sitesine konuşan Ataman maçların devre aralarında soyunma odasında yaşananları ve nasıl oyuncularını motive ettiğini anlattı.

Anadolu Efes bilindiği üzere bu sezona 9 yeni oyuncuyla başlamış Euroleague’de oynanan 3 maçta 2 galibiyet aldı.

Ataman oyuncularını rahat bırakmak amacıyla ilk 5 dakika oyuncularını serbest bıraktığını söylerken şu ifadeleri kullandı:

“İlk yarı bittiğinde soyunma odasına girdiğimizde ilk 5 dakika oyuncuları serbest bırakıyorum. Biraz sakinleşip şu içmeleri veya masaj yaptırmaları gerekiyor. Onları 5 dakika rahat bırakmam, ikinci yarı için daha iyi oluyor. Aradaki ilk 5 dakika soyunma odasında ne oluyor bilmiyorum, çünkü ben orada olmuyorum. Onun yerine koridorda bekliyorum. Maçı orada yardımcılarım ile analiz ediyorum.”

Soyunma odalarında oyuncularını motive etmenin önemini vurgulayan Ataman, soyunma odasında 4 dakikayı oyuncuları motive etmek için harcadığını söylerken şu sözleri kullandı:

“Motivasyon çok önemli bir şey. Her maçın motivasyonu farklıdır. Soyunma odasındaki 4 dakikamı oyuncuları motive etmek için harcarım. Takım konuşmasını yaptıktan sonra gerekirse 1 veya 2 oyuncuyla özel konuşurum. Eğer kötü bir ilk yarı geçirmişlerse onları hazırlarım. Son konuşmaları yaparız ve tamam, ikinci yarıya hazırız!”