Ana sayfa THY Euroleague Ataman: “Avrupa’nın en iyisine kaşı 16 sayıdan geri geldik”

Ataman: “Avrupa’nın en iyisine kaşı 16 sayıdan geri geldik”

Turkish Airlines Euroleague’de Fenerbahçe’i evinde mağlup eden Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes başantrenörü Ataman, açıklamasında ilk yarı farklı, ikinci yarı farklı bir oyun izlediklerini söylerken, 16 sayı geriye düştükten sonra kazanmanın önemine değindi.

İşte Ataman’ın açıklamaları:

“Her iki yarısı da farklı bir maç izledik. İlk yarıda Fenerbahçe çok agresifti. Bizim tüm hücumlarımızı kırdılar bu sertlik ile. Bire bir hücumlarda 24 sayı ürettiler ve biz de fiziksel olarak maçı bırakmış gibiydik. Devre arasında soyunma odasında konuşmamızdan sonra ikinci yarıya biz de aynı sertlikle başladık. İkinci yarıda her şeyi değiştirdik ve onların hücumlarını durdurarak basit sayı bulmalarını engelledik. Klasik hücumlarını bulamadılar. Biz de ritim ve tempo bulduk. Hücumda akıllı oynadık ve eli sıcak oyuncularımızı bulduk.

Bu akşamın sıcak eli Beaubois idi, özellikle üçüncü çeyrekte. Micic, Pleiss ve diğer oyuncular da katkı verdi. Son periyodu içeride Dunston ile tamamladık. Oyuncularım bugün sahaya müthiş karakter koydular. Avrupa’nın en iyi takımlarından birine karşı 16 sayı geri düştükten sonra kazanmak kolay değil ama karakter koyduk ve geriye döndük. Tabi bu reaksiyonu seyircimizin de desteğiyle verdik. Bu galibiyet bizim geleceğimiz için de çok önemli.”