Ana sayfa THY Euroleague Aydın Örs’ten Fenerbahçe ve Anadolu Efes açıklaması

Aydın Örs’ten Fenerbahçe ve Anadolu Efes açıklaması

Türk basketbolunun kuşkusuz en büyük isimlerinden Aydın Örs, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko'nun Euroleague'deki durumlarını değerlendirdi.

Aydın Örs Fenerbahçe basketbol takımı koçu olduğu dönemde çekilen bir fotoğraf

Türk basketbolunun kuşkusuz en büyük isimlerinden Aydın Örs, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun Euroleague’deki durumlarını değerlendirdi.

Hem Anadolu Efes’te hem de Fenerbahçe’de geçmiş yıllarda görev yapan ve iki takımı da başarıdan başarıya koşturan, şimdilerde ise TBF Eğitim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Aydın Örs, TRT Spor’da açıklamalarda bulundu.

Örs yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes’in Euroleague’deki son durumlarını değerlendirirken, Ergin Ataman’ı yılın antrenörü, Anadolu Efes’i ise yılın takımı olarak değerlendirdi.

Obradovic ve Fenerbahçe Beko için ise son dönemde sakatlıklarla birlikte şanssız bir dönem yaşadıklarını ancak 5 sezon üst üste Final Four yapan ekibin, bu sezon da ilk 8 içerisinde kalacağına inandığını ifade etti.

Efsane başantrenör Aydın Örs’ün açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“Yılın takımı Anadolu Efes”

Yılın antrenörü, yılın takımı derler ya hep. Ben, 2019’da yılın takımını Anadolu Efes, yılın antrenörü ise Ergin Ataman olarak görüyorum. Hakikaten çok önemli bir başarı elde ettiler. Bu takımı koruyarak ve üstüne bir iki önemli takviyeler yaparak bu süreci sürdürüyorlar.

“Fenerbahçe mutlaka ilk sekizde yer alacaktır”

Fenerbahçe ve Obradovic’i şöyle kutlamak gerekir: Geriye dönük baktığımızda EuroLeague’de son beş senede üst üste Final Four’a kalmış bir takımdan bahsediyoruz bu çok büyük bir başarı. Bu noktalara gelmek gerçekten çok zor. Birinci, ikinci, üçüncü veya dördüncü olmuş ama sonuç olarak hep oralarda olmuş. Baktığımız zaman bu sezon öncesi önemli oyuncuların sakatlıkları, bazı yeni oyuncuların sisteme adaptasyonu ve üst üste deplasmanda oynamaları büyük bir faktör. Yanlış hatırlamıyorsam sezon başında ilk altı yedi maçının beşini deplasmanda oynadılar. Öyle şanssız bir süreç yaşadılar. Fenerbahçe’nin oturmuş bir sistemi olduğunu düşünüyorum. Puan durumuna baktığımda Playoff potasında Olimpia Milano ile aralarında iki galibiyet var ve yeni takviyelerle, oturmuş sistemiyle Fenerbahçe’nin ilk sekize mutlaka kalacağını düşünüyorum.