Ana sayfa Ekstra Aziz Yıldırım: Doğuş Grubu İle Sadece İmza Kaldı

Aziz Yıldırım: Doğuş Grubu İle Sadece İmza Kaldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe mali genel kurulda basketbol takımı, Doğuş Grubu ile yapılacak sponsorluk çalışmaları, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Şenol Güneş hakkında da açıklamalarda bulundu.

”Öncelikle takımımızın hocası Obradovic’e, teknik ekibe, oyunculara, sizlere teşekkür ediyorum. Basketbolda dünyada iki büyük organizasyon var. İlki Amerika’da NBA, diğer ikincisi ise Avrupa’da yapılan THY Euroleague. Futboldaki Şampiyonlar Ligi’nin değeri ne ise basketbolda da bunun değeri aynıdır. Fenerbahçe Basketbol Takımı bu kupayı almıştır. Galatasaray’ın UEFA Kupası ile ilgili söylediklerim yanlış anlaşıldı. Benim orada söylediğim devamlılık ile ilgiliydi. Fenerbahçe’nin bu kupayı kazanırken yapmış oldukları bizi bu noktaya getirdi.”

Doğuş İle Anlaşma Kesin

Doğuş Grubu ile ortaklık hakkında detaylı açıklamalar yapan Aziz Yıldrım “Bizim bu yıl basketbol erkek takımının bütçesi yaklaşık 30 milyon Euro‘dur. 12 Milyon Euro‘luk bir gelirimiz var. Bütçede 18 Milyon Euro’luk da açık vermekteyiz. Doğuş Grubu ile 3 yıllık anlaşma yapmak üzereyiz, sadece imzaya kaldı. Bütçenin yarıya yakınını onlar karşılayacak. Ferit bey çok iyi Fenerbahçeli’dir. Kendisine teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda takımımızın adı Fenerbahçe Doğuş olacaktır. Fenerbahçe THY Euroleague şampiyonu olduğu zaman bazı kişilerde kıpırdanmalar başladı. Bizim ana sporumuz futbol. Ancak tüm amatör branşlara ciddi destekler veriyoruz” dedi.

Açıklamalarına devam eden başkan ‘‘Fenerbahçe THY Euroleague’nin ortağıdır, malın sahibidir. THY Euroleague yaşadığı sürece biz bu yapının içinde olacağız. THY Euroleague yüzde 75’i 11 kulüpten oluşan bir birlik. 11 kulübün yüzde 7′ye yakın ortaklığı var. NBA model alınarak çalışmalar yapılmakta. 10 yıl için 872 milyon Euro‘luk gelir getirmeyi hedefliyorlar. Bunun yarıya yakın kısmını kulüplere aktarmayı planlıyorlar. Sonuçta bu sene 3.5 milyon Euro‘ya yakın para aldık. Tribün gelirlerini saymıyorum. Bu organizasyonda olmaktan mutluyuz. Ülke tanıtımı yapıldı, tüm dünya bunu seyretti. Fenerbahçe’yi tanıdılar” dedi.

 Fikret Orman’ın Açıklamalarını Anlayamıyorum

“Beşiktaş başkanının söylediği sözler enteresan. Sert konuşmayacağım. Aziz Yıldırım ve tayfaları derken ayıp ediliyor. Fikret Orman kendi kendine çelişiyor. Top 16’ya kaldığında THY Euroleague’de, şampiyon olacak kadromuz var demişti. Saçma sapan açıklamalar.”

“Sayın başkan ne söylediğinin farkında değil. Fenerbahçe’nin Avrupa şampiyonluğunun Beşiktaş’ın lig şampiyonluğuna denk gelmesi ve Avrupa’da gelen şampiyonluğun yankıları onu ezdi. Bayrağımızı astık, bayrağı yakıyorlar. Gelin yanına siz de asın. Futbolda da Beşiktaş şampiyon oldu. Kazanana biz de saygı gösteririz. Biz Beşiktaş bayrağının altında olan yerden geçmeyi biliyoruz. Ama sizde kim kazandıysa saygı gösterin. Bu ne biçim duruştur? Duruşunuz varsa iki yıldızı iade edin. Bu kadar Fenerbahçe kompleksine girmeyin, bırakın rica ediyorum Fenerbahçe ile ilgili fazla konuşmasın. THY Euroleague hırsızlıktır denince devlete kadar gider iş. Devlet THY Euroleague’i bu noktaya getirdi.”

Sözlerine devam eden Aziz Yıldırım “Şenol Güneş Avrupa şampiyonluğumuz için tebrik eden bir yazı gönderdi, ben de o tebriğe Fenerbahçe Kulübü olarak, “Bu gururu bizle paylaştığınız için teşekkür ederim.” cevabını verdim. Ben de Beşiktaş’ı şampiyon yaptığı için Şenol Güneş’i tebrik ediyorum” dedi.