Ana sayfa Ekstra Aziz Yıldırım: İki Büyük Marka Bir Araya Geldi

Aziz Yıldırım: İki Büyük Marka Bir Araya Geldi

Sponsorluk organizasyonunda ilk olarak söz alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Doğuş Grubu’na teşekkür etti ve sponsorluğun önemine vurgu yaptı.

“Türk sporunda önemli bir gün” diyen Yıldırım, “ Sponsorluğun önemli olduğunu uzun yıllardır vurguluyoruz. Sponsorlukların artmasıyla da Türk sporunda her branşta başarının geleceğini belirtiyorduk ve bunu basketbolda gördük.

Fenerbahçe, Ülker ile başlamış olduğu sponsorluk süreciyle birlikte 2006 yılından itibaren 7 şampiyonluk, Euroleague dördüncülüğü, ikinciliği ve birinciliği kazandı. Başarılar bunun örneğidir. Bunun bir örneği de Doğuş’un geçen yıl Darüşşafaka ile yapmış olduğu sponsorluk anlaşmasıyla Darüşşafaka Doğuş’un bir noktaya gelmesi.

Bugün burada yapılan bu sözleşmeyle Doğuş ve Fenerbahçe,  2  büyük camia, marka olan 2 büyük değer bir araya geliyorlar. 3 yıl gibi bir süreçte beraberce Türk basketboluna hizmet etmek için anlaştılar. Bu süreç içinde bugüne kadar elde edilen başarının daha da ileri noktaya gitmesi hepimizin arzusu ve isteğidir.  Hepimiz bunun için çalışacağız ve mücadele edeceğiz.  Doğuş Grubu’na teşekkür ediyorum. 2006’dan bu yana devam eden sürecin devamlılığı için, Türk sporuna katkıda bulundukları için. Doğuş Grubu yalnızca bugün Fenerbahçe ile anlaşarak Fenerbahçe’nin için de değildir. Doğuş Grubu bundan önceki yıllarda da kadın basketbol takımımızdaki forma reklamında, saha reklamlarında yine sponsor anlayışıyla, geçen yıl başlattığımız Yelken Şubesi’ndeki destekleriyle, Olimpiyatlara harılanacak sporcuların yetiştirilmesi, tesislerinin yapılması, dış ülkelerden de sporcuların getirilerek olimpiyatlara hazırlanması gibi çalışmalar yapıyor. Belki bunları kamuoyuna aksetmiyor. Ferit Bey iyi bir Fenerbahçelidir, şahsım olarak anlatmak biraz yanlış olur. Önümüzdeki süreçte herkes Ferit Bey’in nasıl bir Fenerbahçeli olduğunu, bu salonlarda ve Fenerbahçe’nin diğer branşlarda göreceklerdir. Başta Ferit Bey olmak üzere Doğuş ailesine teşekkür ediyorum. Ferit Bey, iyi ki varsınız” diye konuştu.