Ana sayfa Ekstra Aziz Yıldırım’dan Basketbol Takımlarına Övgü

Aziz Yıldırım’dan Basketbol Takımlarına Övgü

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, mayıs ayındaki THY Euroleague Dörtlü Final’i öncesi basketbol takımına olan güvenini dile getirdi. Fenerbahçe Dergisi’ne aylık yazısını yazan Aziz Yıldırım, kadın basketbol takımının da başarılarına değindi.

Büyük Fenerbahçe Taraftarı,

Keyifle geride bıraktığımız Nisan ayı, geniş bir zamana yayılan mesai yelpazesi sonucunda kurulan ve sporcusundan malzemecisine, birçok paydaşın değerli emeğini içeren takımlarımızın yarıştıkları çeşitli kulvarlardaki başarılarıyla tarihteki yerini aldı.

Türk Basketbolu’nun gururu, camiamızın övünç kaynağı Erkek Basketbol Takımımız, Yunanistan’ın köklü takımlarından Avrupa Basketbolu’nun sembol ismi Panathinakos’u, ilk iki maçı deplasman olmak üzere 3-0’lık bir seri ile turnuva dışına iterken, üst üste 3. kez Final Four’a katılma başarısı göstermiş ve kendi içerisinde birçok rekoru barındıran seriyi unutulmaz kılarak Fenerbahçe taraftarlarını gururlandırmıştır. Çok uzun süredir başarısını katlayarak ilerleyen, gerek yatırımlarıyla, gerekse altyapı çalışmalarıyla yükseliş ivmesini devam ettiren takımımız, camiamızın Mayıs ayında şüphesiz en önemli heyecan konusu olacaktır. Dilerim ki, geçen yıl çok küçük nüanslarla elimizden kaçan Euroleague Şampiyonluğu bu yıl bizim olsun ve Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı bizleri sevinç gözyaşlarına boğsun. Başta, Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ve ekibi olmak üzere tüm takımımıza güveniyor, kendilerinin hem ülkemizi hem camiamızı gururlandıracağına yürekten inanıyoruz.

Kadın Basketbol Takımımız, FIBA Kadınlar Euroleague’in değişmez finalistlerinden biri olma misyonunu bu yıl da sürdürmesi, kulübümüzün bir diğer önemli kazanımlarındandır. Her ne kadar finalde kupayı kaybetmiş olsak da, bu seviyelerde sürekli olarak yarışmak, “Finalist Takım” geleneğini kazanmak uzun yıllar alan bir süreçtir ve Kadın Basketbol Takımımız bu kazanımı elde etmiştir. Beklentimiz, bir sonraki yılda da FIBA Kadınlar Euroleague Kupası’nın kulübümüze gelmesidir.”