Ana sayfa Ekstra Aziz Yıldırım’dan Önemli Açıklamalar

Aziz Yıldırım’dan Önemli Açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, THY Euroleague şampiyonluğunun, Türkiye spor tarihinde kulüpler düzeyinde ulaşılmış en büyük başarı olduğunu belirtti.Kulüp dergisinin haziran sayısındaki yazısında, “Uzun vadeli planlama, sabır, çalışma ve emek harcanarak kazanılan bu Kupa, spor dünyasının bu organizasyona verdiği değer göz önünde bulundurulduğunda, Türk spor tarihinde kulüpler bazında elde edilen en büyük başarıdır. Türk spor tarihinde artık elde edilen bu başarıyı geçebilecek tek başarı kıstası, bir Türk kulübünün futbolda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanması olacaktır. Eminim bir gün Fenerbahçe, taraftarının da gücü ile onu da başaracaktır.” ifadelerini kullandı.

Zeljko Obradovic ve basketbolcularının başarının en büyük parçaları olduğunu belirten Aziz Yıldırım, aynı zamanda basketbol takımına uzun süredir önemli yardımlarda bulan Murat Ülker ve Ülker Ailesi’ne de teşekkürlerini iletti.

Son dönemde gündeme gelen Doğuş Grubu ortaklığıyla ilgili de açıklamada bulunan Aziz Yıldırım, “Bu başarının kalıcı olması, bu kupaların kanıksanması, Fenerbahçe’nin Avrupa’da hatta dünyada bir basketbol ekolü olarak anılması için bundan daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Bu kapsamda, Doğuş Grubu ve Sayın Ferit Şahenk ile Yelken Şubemizde yaptığımız ve meyvelerini almaya başladığımız iş birliğinin bir örneğini basketbolla yinelemek istiyoruz. Umarım; görüşmeler olumlu sonuçlanır ve daha da güçlü bir yapıyla taraftarlarımızın önüne çıkarız. Ülker ve Doğuş gibi Türkiye’nin en büyük iki markası ile iş birliğindeki Fenerbahçe’nin, Avrupa’nın bu en büyük kupasını her sene müzesine getirmeyi bir gelenek haline getireceğine eminim.” yorumunda bulundu.