Ana sayfa THY Euroleague Bakan Kasapoğlu’ndan Euroleague ve kulüp yöneticilerine tepki

Bakan Kasapoğlu’ndan Euroleague ve kulüp yöneticilerine tepki

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyon başkanları ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Bakan Kasapoğlu'ndan Euroleague ve kulüp yöneticilerine tepki

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyon başkanları ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Muharrem Kasapoğlu, federasyon başkanlarıyla video konferans ile yaptığı görüşmede liglerin geleceği, sporcu sağlığının korunması, kulüplerin yaşayabileceği finansal sorunlar ve halk sağlığı konularında federasyon başkanlına uyarılarda bulundu.

“EUROLEAGUE OYUNCU SAĞLIĞINI DÜŞÜNMEDİ”

Bakan Kasapoğlu, THY Euroleague yönetiminin Covid-19 salgınını önemsemeyerek oyuncu sağlığı konusunda hassas olmadıklarını söylerken şöyle konuştu:

Euroleague örneğinde gördük, organizasyonlar kar amacını önceliklendirdikleri için, sporcu sağlığı konusunda bizim kadar hassas olamayabiliyor. Kovid-19 İtalya’yı, İspanya’yı, Fransa’yı sarmışken bile maçları oynattılar. Ne kulüplerimizden ne de federasyonumuzdan Euroleague yönetimine ligin tatili ya da seyircisiz oynanması gerektiğine dair bir talep de iletilmedi.

Birçok spor yöneticilerinin Covid-19 tedbirlerini almadığını belirten Kasapoğlu şu ifadeleri kullandı:

Spor camiasında son yaşananlara bakınca sporculardan çok kulüp yöneticilerinin Kovid-19’la ilgili kişisel tedbir almadıkları görülüyor. Maalesef bu konuda yöneticilerin daha dikkatli olması, çevresindekilere ise sporcuları riske atmamaları için bilgilendirmeler yapılmalı.