Ana sayfa THY Euroleague “Bana küfürler eden Fenerbahçe taraftarına teesüf ediyorum”

“Bana küfürler eden Fenerbahçe taraftarına teesüf ediyorum”

THY Euroleague Final Four finalinde Anadolu Efes'in CSKA Moskova'ya mağlup olduğu karşılaşma sırasında Fenerbahçe taraftarı ile tartışma yaşayan koç Ergin Ataman maç sonunda gazetecilere dert yandı.

THY Euroleague Final Four finalinde Anadolu Efes’in CSKA Moskova’ya mağlup olduğu karşılaşma sırasında Fenerbahçe taraftarı ile tartışma yaşayan koç Ergin Ataman maç sonunda gazetecilere dert yandı.

CSKA Moskova mücadelesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ergin Ataman Takımım müthiş bir mücadele ortaya koydu. Sezon boyunca ortaya koyduğumuz ve bizi buraya kadar getiren karakteri bu akşam da yansıttık. Ama rakip çok dişli çıktı ve özellikle hücumda müthiş bir oyun oynadı. Bu bizim direncimizi çok kırdı ifadelerini kullandı.

Maç içerisinde 15 sayı geriye düşmelerine rağmen son dakikaya kadar mücadeleden vazgeçmediklerine değinen Ataman Geri düştük, öne çıktık ve daha da öne çıkacağımız pozisyonlarda sayı üretemedik. Ama Türkiye’yi, Türk bayrağını en iyi şekilde temsil ettik. Bize destek veren bize inanan bütün Türk halkına buradan teşekkür ediyorum dedi.

Mücadeleyi kazanarak şampiyonluğa ulaşan CSKA Moskova’yı tebrik eden Ataman Mükemmel hücum ettiler. İnanılmaz 3’lük istatistikleri var. Agresif savunma yaptık, maçı kırma fırsatı da yakaladık ama hücum olarak başarılı olamamamızdan dolayı maçı kaybettik. Takımımla gurur duyuyorum ifadelerini kullandı.

Ne olursa olsun Avrupa Ligi ikincisi olarak ayrılmaktan memnun musunuz? sorusuna ise Ataman, Hayır. Ben kazanmak istiyorum. şeklinde yanıt verdi.

“FENERBAHÇE TARAFTARI BANA KÜFÜR ETTİ”

Maçın sonçeyreğinde Fenerbahçe taraftarının kendisine yönelik tezahüratları ve yaşanan gerginlikle ilgili de konuşan Ataman, şu ifadeleri kullandı:

Bu tepki değil çok ağır küfür ettiler. Fenerbahçe taraftarının şahsıma karşı ettiği hakaret ve küfürler beni çok üzdü. Ama Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, her seferinde fair-play anlayışıyla yola çıkan Sayın Ali Koç, herhalde bu konuda bir özür borcu var. Bakalım göreceğiz. Umarım, Türkiye’ye, Türk sporuna büyük umutlarla gelen, Türkiye’de önemli bir ailenin ferdi olan Sayın Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve benim de çok takdir ettiğim Sayın Ali Koç bu konuda bir girişimde bulunacaktır. Fenerbahçe ile inşallah Türkiye ligi finallerinde de oynayacağız. Biz burada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. 19 Mayıs 1919’un 100. yılı, ülkemiz için çok önemli bir tarih. Birlik olmalarını, hep birlikte sonuna kadar bir Türk takımının şampiyon olması için savaşmalarını beklerdim. Bana hakaret ve küfürler eden Fenerbahçe taraftarlarına teessüf ediyorum.

Ergin Ataman maç içerisinde, Fenerbahçe taraftarına  işte böyle tepki gösteriyor:

“ALİ KOÇ’A TEŞEKKÜR EDERİM”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un taraftarların çirkin tezahüratlarını önlemek için tribüne çıktığı anı görmediğini kaydeden Ataman, Sayın Ali Koç tribüne kadar çıkıp taraftarları durdurmaya çalıştıysa kendisine teşekkür ediyorum. Ben Fenerbahçe kulübüne ve antrenörü Obradovic’e her zaman saygı gösteren biriyim. Ama maalesef bir grup taraftarın husumeti buraya taşımaları, bu güzel günde burada kara bir tablo oluşturdu. Avrupa Ligi organizasyonu da bu konuda umarım önemli girişimler yapar. Bana yapılan ağır hakaretler ve küfürler, bu güzel organizasyonun kara lekesiydi. dedi.