Bandırma sürpriz yaptı! Anadolu Efes’i devirdi [ÖZET]

Teksüt Bandırma Türkiye Basketbol Süper Ligi'nin 3. haftasında evinde konuk ettiği son şampiyon Anadolu Efes'i devirdi

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında evinde Anadolu Efes’i konuk eden Teksüt Bandırma, mücadeleyi 84-66’lık skorla kazandı.

Mücadelenin hemen başında Bandırma 10-5’lik üstünlüğü ele geçirse de Doğuş Balbay’ın üst üste sayılarıyla Efes 15-16 ile takımını öne çıkardı. Çeyreğin kalan bölümü karşılıklı basketler ile geçilirken, Balıkesir ekibi 22-18’li skorla çeyreği önde kapattı.

İkinci periyoda da hızlı başlayan taraf Teksüt Bandırma olurken, ilk 4 dakikalık bölümü 32-25 önde geçti. Efes hareketlenerek 11-4’lük seri yaptı ve Bandırma’yı 36-36’da yakaladı. Kalan 2 bölümde Şemus Hazer’in etkili oyunuyla kontolü ele alan ev sahibi, soyunma odasın 45-43 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe, taraftarın da desteğiyle çok iyi başlayan Bandırma 12-0’lık seri yaparak farkı 13 sayıya kadar çıkardı (60-47). Efes Micic ile Singleton’ın etkili oyunuyla geri dönmeye çalışsa da Bandırma hücumdaki etkili oyununu sürdürerek mücadelenin final periduna 65-58 önde girdi.

Mücadelenin final periyoduna kontrollü oyun ile başlayan Teksüt Bandırma, Efes karşısında taraftarın desteğiyle bir an bile kontrolü kaybetmeyerek farkı açmaya devam etti. Efes’in geri dönüş çabalarına her seferinde cevap veren ev sahibi ekip, mücadeleden 84-66’lık skorla galip ayrıldı.

Ev sahibi Teksüt Bandırma’da Şehmus Hazer 19 sayı ile maçın yıldızı olurken, Hummer 16, Kalinoski 14, Terry 13, Smith 11 sayı ile galibiyete katkı yaptı.

İstanbul ekibi Anadolu Efes de ise Singleton 25 maçın en skoreri olmasına karşın galibiyet için yeterli olmazken, Dunston 15, Micic 5 sayı ile mücadeleyi tamamladı.