Barcelona, Real Madrid’in galibiyet hayallerini yıktı (ÖZET)

Turkish Airlines EuroLeague’de Barcelona ile Real Madrid mücadelesinden Barcelona rakibini 79-72 mağlup ederek sahadan galip ayrıldı.

Turkish Airlines EuroLeague’in 2020-2021 sezonu beşinci haftasında Barcelona ile Real Madrid mücadelesinden Barcelona rakibini 79-72’lik skorla mağlup ederek sahadan galip ayrılmayı başardı. Bu karşılaşmayla birlikte Barcelona beşinci maçında dördüncü galibiyetini aldı. Real Madrid ise sadece tek galibiyette kaldı.

Skor üstünlüğünü mücadelenin başında eline alan Barcelona, ikinci yarıda savunmasıyla rakibine sayı ürettirmedi ve ilk yarıya kadar skor üstünlüğünü elinde tutmayı başardı. Üçüncü çeyrekte rahat bir mücadele sergileyen Barcelona, Real Madrid’in geri dönüşüne engel olamasa da skor üstünlüğünü eline tutmaya devam etti.

Barcelona son çeyrekte oyunun kontrolünü eline aldı fakat Real Madrid bir anda 2-11’lik seriyle mücadeleye ortak olmaya devam etti. Barcelona, Sergi Martinez’in sayılarıyla mücadeleye noktayı koydu ve sahadan galip ayrıldı.

Oyunun en skorer ismi Barcelona’dan Kyle Matthew Kuric oldu. Kuric 15 sayı ile takımı sırtladı. Brandon Davies 14 sayı, 4 ribaundla Kuric’e eşlik etti. Courdon Higgins ise 13 sayıyla çift haneli skor üreten isimlerden oldu.

Real Madrid tarafında ise Trey Thompkins 14 sayı, 7 ribaund ile takımın en skorer ismi oldu. Alberto Abalde Díaz 13 sayı, 3 ribaundla Thompkins’i takip etti. Sergio Llull Melià ise 9 sayıyla takıma katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 18-14
İkinci çeyrek: 48-27
Üçüncü çeyrek: 64-52
Dördüncü çeyrek: 79-72