Ana sayfa THY Euroleague Barcelona’da şok ayrılık: Malcolm Delaney ile yollar ayrıldı

Barcelona’da şok ayrılık: Malcolm Delaney ile yollar ayrıldı

THY Euroleague'in İspanyol temsilcisi Barcelona'da Birleşik Amerikalı oyuncu Malcolm Delaney ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Barcelona'da şok ayrılık: Malcolm Delaney ile yollar ayrıldı

THY Euroleague’in İspanyol temsilcisi Barcelona’da Birleşik Amerikalı oyuncu Malcolm Delaney ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Kulübün resmi internet sitesinden 14 Mayıs Perşembe günü yapılan açıklamada, Delaney’in kontratının feshedildiği bildirildi.

Yıldız basketbolcunun kontratı normal şartlarda 30 Haziran’da sona eriyordu ve gelecek sezon için opsiyon hakkı da bulunuyordu.

Birleşik Amerikalı oyun kurucu Koronavirüs sebeiyle askıya alınan sezonda 26 maça çıktı. Bu maçlarda 10.2 sayı, 4.8 ribaunt ortalamasını tutturmuştu.

Delaney, geçtiğimiz sezonu ise Çin Ligi ekiplerinde Guangdong Southern Tigers’ta oynamıştı.

Avrupa’ya ilk kez 2011-12 sezonunda gelen Delaney, Elan Chalon formasını terletmişti, ardından ise sırasıyla Budivelnik Kiev ve Bayern Münih’te oynadı. 2015 yılında ise Lokomotiv Kuban ile Final Four yapmayı başarmıştı.

Bu sezon ise Barcelona’da çok iyi işler yapan Delaney, koronavirüs pandemisinin ekonomik etkilerinden dolayı Barcelona’dan ayrılmış oldu.