Ana sayfa Avrupa 7DAYS EuroCup “Basit hatalar ile maç kaybetmek istemiyoruz”

“Basit hatalar ile maç kaybetmek istemiyoruz”

ertugrul-erdogan

Galatasaray’ın 7Days EuroCup’ta Germani Basket ile oynayacağı maç öncesi açıklamalarda bulunan başantrenör Ertuğrul Erdoğan “İyi basketbol oynayarak kazanmak istiyoruz” dedi.

Temsilcimiz Galatasaray, 7DAYS Eurocup A grubundaki üçüncü maçını 16 Ekim'(yarın) 20:00’de Germani Basket Brescia ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaptığı son antreman ile tamamladı.

Galatasaray başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, bu maç öncesinde yaptığı açıklamada, rakiplerinin diğer takımlara göre farklı bir oyunu olduğunu ve rakiplerinin buraya kazanarak geldiğini ifade ederken, EuroCup’ı sezon sonunda kazanmak istediklerini dile getirdi.

Koç Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Buraya kazanarak gelen bir Brescia takımı var. Diğer takımlara göre farklı, small ball olarak adlandırılan bir basketbol oynuyorlar. Dolayısıyla bizim açımızdan maç içerisindeki eşleşmeler çok önemli olacak. Biz de kendi evimizde iyi basketbol oynayarak bu maçı kazanmak istiyoruz çünkü EuroCup bizim hedeflerimizin arasında olan bir kupa. Son zamanlarda yaptığımız basit hatalarla öndeyken kaybettiğimiz maçlara bir yenisini eklemek istemiyoruz. Bu maçı kazanarak hem evimizde ikinci galibiyetimizi almak hem de Türkiye Ligi için moral bulmak istiyoruz. Genç bir takımız ve enerjimizi sahaya koyduğumuz zaman çok farklı bir basketbol oynadığımızı biliyoruz. O yüzden bu maçta da yüksek enerjili bir basketbol oynamak istiyoruz.”