Ana sayfa Ekstra Basketbol Gençler Ligi Bugün Başladı

Basketbol Gençler Ligi Bugün Başladı

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla kurduğu Basketbol Gençler Ligi, ilk hafta karşılaşmalarıyla başlıyor.

Basketbol Gençler Ligi bugün oynanan Tofaş – Beşiktaş maçı ile yolculuğuna başladı.

BasketbolGenclerLigi_25092017_0001_01

1 Ekim Pazar Günü 9 Karşılaşma

Basketbol Gençler Ligi’nde 1 Ekim Pazar günü ise 9 karşılaşma oynanacak. Saat 13:00’de başlayacak karşılaşmada Bahçeşehir Koleji ile Trabzonspor, Caferağa Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek. Saat 14:00’de başlayacak üç karşılaşmada ise Uşak Sportif – Galatasaray (Atatürk Spor Salonu), TED Ankara Kolejliler – Yeşilgiresun Belediye (TED Üniversitesi Prof. Dr. Rüştü Yüce S.S.) ve Gaziantep Basketbol – Eskişehir Basket (Karataş Şahinbey Spor Salonu) karşılaşacak.

Ligde saat 14:30’da Gelişim Koleji Spor Salonu’nda Gelişim Koleji – İstanbul BBSK, saat 15:00’teki iki karşılaşmada ise  Sakarya BŞB Basketbol – Demir İnşaat Büyükçekmece (Atatürk Spor Salonu) ve Banvit – Pınar Karşıyaka (Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu) karşı karşıya gelecek.

Basketbol Gençler Ligi’nde 1 Ekim Pazar günü saat 15:30’da Türk Telekom – Fenerbahçe Doğuş, Ankara Spor Salonu’nda karşılaşacak ve ilk haftanın kapanış mücadelesinde ise Ahmet Cömert Spor Salonu’nda saat 17:00’de Anadolu Efes ile Darüşşafaka Doğuş karşı karşıya gelecek.