Baskonia, Kızılyıldız’lı Jordan Loyd’u durduramadı (ÖZET)

THY EuroLeague 2020-21 sezonu ikinci haftasında Baskonia ile Kızılyıldız mücadele etti. Karşılaşmadan Kızılyıldız 90-73 galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonu ikinci haftasında Baskonia ile Kızılyıldız mücadele etti. Karşılaşmadan Kızılyıldız 90-73’lük skorla galip ayrılmayı başardı.

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Beko’ya mağlup olan Kızılyıldız, ligdeki ilk galibiyetini almış oldu. Geçen hafta Real Madrid karşısında galibiyet alan Baskonia için ligdeki ilk mağlubiyet oldu.

Mücadelennin ilk çeyreğine Kızılyıldız hızlı bir giriş yaptı. Baskonia kısa sürede geri dönüş yaparak skorda denge sağlamaya çalışsa da Kızılyıldız çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte ise skor farkı 8 sayıya kadar çıktı. Achille Polonara’nın sayılarıyla fark erilitse de Baskonia çeyreği geride tamamladı.

Üçüncü çeyreğin tamamında baskın oynayan Kızılyıldız, üstünlüğünü koruyarak çeyreği önde tamamlamayı başardı. Son çeyrekte rahat bir oyun sergileyen Kızılyıldız sahadan galip ayrılmayı başardı.

Crevna Zvezda’da Jordan Loyd 30 sayı, 6 ribaund ile oyunun en skorer ismi olarak takımı sırtladı. Marko Simonovic 16 sayı, 4 ribaundla Loyd’a eşlik etti. Ognjen Kuzmic 8 sayı, 8 ribaund ile mücadele etti. Langston Hall ise 7 sayı, 11 asistle galibiyete katkı sağladı.

Baskonia tarafında Rokas Giedraitis 26 sayı, 3 ribaundla takımın en skorer ismi oldu. Luca Vildoza 13 sayıyla, Achille Polonora ise 10 sayıyla takıma katkı sağladı. Pierra Henry ise 6 sayı, 4 ribaund, 10 asistle mücadele etsede bu performans galibiyet için yeterli olmadı.

Birinci çeyrek: 23-16
İkinci çeyrek: 36-31
Üçüncü çeyrek: 65-49
Dördüncü çeyrek: 90-73