Ana sayfa THY Euroleague Baskonia’lı Janning Matt’ten Fenerbahçe maçı öncesi açıklama

Baskonia’lı Janning Matt’ten Fenerbahçe maçı öncesi açıklama

THY Euroleague'de Fenerbahçe Beko ile Baskonia arasında oynanacak mücadele öncesinde Matt Janning açıklamalarda bulundu.

Janinng Matt Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalarda bulundu

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko ile Baskonia arasında oynanacak mücadele öncesinde Matt Janning açıklamalarda bulundu.

Janning yaptığı açıklamada Obradovic’in Euroleague’in en iyi koçlarından biri olduğuna vurgu yaparken, 40 dakika boyunca en iyi oyunlarını oynamaları gerektiklerini vurguladı.

Janning Matt açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Geçmişte insanların gördüklerine benzer bir Fenerbahçe ile oynayacağız. Fiziksel ve sert oynuyorlar. Koç Obradovic’in Euroleague’in en iyi koçlarından biri. Bu sezon sıkıntı yaşadılar ama zihniyeti değiştirerek yeniden olaya dahil oldular. Benzer durumda iki takım sahada olacak. Zor ve fiziksel bir maç bekliyorum. Biz 40 dakika boyunca sert oynamak zorundayız ve onları umarım aşabiliriz

Janning Matt, Fenerbahçe Beko ile Baskonia arasında Euroleague’in 3. haftasında Ülker Arena’da oynanan müsabakada 21 dakika sahada kalırken, 6 sayı, 2 ribaunt, 1 asist, 2 de top çalma ortalamasıyla mücadeleyi tamamladı.

Euroleague’de bu sezon Matt, 17 maçın tamamında forma giyerken, ortalama 21 dakika sahada kaldı. Bu sürede; 5.5 sayı, 1.5 ribaunt, 1.2 asist, 0.9 top çalma ortalaması yakaladı.

Ayrıca Matt, 2014-15 sezonunda ülkemiz takımlarından Anadolu Efes’te forma giymişti.