Bayern Münih deplasmanda ALBA Berlin’e karşı rahat galibiyet aldı

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Bayern Münih ile ALBA Berlin karşı karşıya geldi. Bayren Münih 72-90’lık skorla sahadan galip ayrıldı.


THY EuroLeague 2020-21 sezonu ikinci haftasında Bayern Münih ile ALBA Berlin karşı karşıya geldi. Bayren Münih 72-90’lık skorla sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Bu mücadelenin ardından Bayern Münih ilk galibiyetini almış oldu. ALBA Berlin’in ikinci maçı da mağlubiyletle sonuçlanmış oldu.

İlk çeyrekte, iki takımın üstünlüğü ele almak için yoğun çabalarını izlesek de çeyreği ALBA Berlin önde tamamladı. İkinci yarıda işlerin tarafına çeviren Bayern Münih rakibine sadece 9 sayı şansı tanıdı ve çeyreği çift haneli skor farkıyla önde tamamlamayı başardı. Üçüncü çeyrekte üstünlüğünü koruyan Bayern Münih son çeyrekte rahat bir oyun sergileyerek oyundan galip ayrılmayı başardı.

ALBA Berlin’li yıldız oyuncu Marcus Eriksson 15 sayı ile takımın en skorer ismi oldu. Jayson Amodio ise 10 sayı ile çift haneli skor üreten isimlerden oldu.

Bayern Münih tarafında Nick Weiller 15 sayı, 4 asistle takımın en skorer ismi oldu. Wade Baldwin ve Vladimir Lucic ürettikler 14’er sayıyla galibiyete destek verdiler. Jalen Reynolds ise 12 sayı, 5 ribaund ile takıma katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 27-21
İkinci çeyrek: 36-52
Üçüncü çeyrek: 54-71
Dördüncü çeyrek: 72-90