Bayern Münih geriden gelerek Fenerbahçe Beko’yu devirdi (ÖZET)

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Fenerbahçe Beko, Bayern Münih karşılaşmasından Bayern Münih, 71-75'lik skorla sahadan galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Fenerbahçe Beko, Bayern Münih’i Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda misafir etti. Bayern Münih, sarı lacivertli kulübü 71-75 yenerek sahadan galip ayrıldı.

Bu mücadeleyle birlikte Fenerbahçe Beko ikinci mağlubiyetini alırken Bayern Münih üçüncü galibiyetini aldı.

İlk çeyreğe Jan Vesely ile müthiş bir giriş yapan Fenerbahçe Beko henüz ilk çeyrekten skor farkını çift haneli sayılara çıkarttı ve çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte rakibinin geri dönüş çabalarını boşa çıkaran sarı lacivertli kulüp rakibine neredeyse sayı şansı tanımadı ve ikinci çeyreği de önde tamamladı.

Üçüçncü çeyrek’te Bayern Münih çok daha agresif bir oyun sergileyerek skor farkını eritti. Fenerbahçe Beko basit hatalar yapsa da üstünlüğünü korumayı başardı ve bu çeyreği de önde tamamladı. Son periyotun ortalarında Bayern Münih ilk kez skor üstünlüğünü eline aldı. Fenerbahçe Beko Jan Vesely ile skoru eşitledi fakat Münih tekrar öne geçti. Lorenzo Brown’un yaptığı faul sonrası Münih’e önemli bir avantaj sağladı. Münih bu avantajı değerlendirdi ve savunmada hata yapmayarak mücadeleyi önde tamamladı.

Fenerbahçe Beko’da Jan Vesely 25 sayı , 8 ribaunla takımı sırtladı. Nando De Colo ise 18 sayı, 7 asistle Vesely’e eşlik etti. Edgaras Ulanovas 10 sayı, 4 asistle takıma katkı sağladı.

Bayern Münih’de ise Vladimir Lučić 18 sayı, 5 ribaunlda takımının en skorer ismi oldu. Jalen Reynolds 17 sayı, 8 ribaunlda mücadele etti. Žan Mark Šiško 11 sayı, Nihad Đjedović ise 10 sayı ile galibiyete katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 28-9
İkinci çeyrek: 45-25
Üçüncü çeyrek: 58-48
Dördüncü çeyrek: 71-75