Ana sayfa THY Euroleague Bekle bizi play-off Fenerbahçe geliyor!

Bekle bizi play-off Fenerbahçe geliyor!

Fenerbahçe bu sonuçla 21. galibiyetini alırken, Khimki ise 13. mağlubiyetini aldı.

Maça 7-0’lık seriyle hızlı bir başlangıç yapan Fenerbahçe, ilk dakikalarda oyunda üstünlüğü ele alırken, Khimki daha sonra toparlanmaya başladı. Çeyreğin sonlarına doğru denge oluşurken, temsilcimiz ikinci çeyreğe 20-18’lik skorla önde girdi.

İkinci çeyrekte de aslında benzer bir görüntü vardı. Her iki takımda dengeli bir basketbol ortaya koyarken, Khimki bu çeyrekte bir adım öne çıkan taraf oldu ve soyunma odasına 38-37 önde girdi.

Khimki’de Alexey Shved 12 sayı-3 asistle ilk devrede öne çıkarken, Fenerbahçe’de ise James Nunnally 10 sayı-2 asist yaptı.

Üçüncü çeyrekte Ali Muhammed ve Brad Wanamaker’ın da devreye girmesiyle birlikte Fenerbahçe skorda üstünlüğü eline almaya başladı. Çeyreğin son 2 dakikasına temsilcimiz 57-52’lik skorla girdi. Fenerbahçe son çeyreğe de 59-53’lük avantajla girdi.

Son çeyreğe hızlı bir giriş yapan sarı-lacivertliler, ilk 2 dakika geride kalırken skoru 67-55 yaptı. Kalan sürede kontrolü elinden bırakmayan Fenerbahçe, son haftaya girilirken ikincilik için önemli bir galibiyet daha aldı ve yoluna devam etti.

Khimki‘de Alexey Shved 19 sayı-8 asist yaparken, Anthony Gill 12 sayı-8 ribaunt, Malcolm Thomas 10 sayı-7 ribaunt ve Charles Jenkins 8 sayı-2 ribaunt yaptı.

Fenerbahçe‘de James Nunnally 12 sayı yaparken, Brad Wanamaker 14 sayı-4 asist, Nicolo Melli 12 sayı-10 ribaunt, Kostas Sloukas 11 sayı-3 asist, Jason Thompson 7 sayı-5 ribaunt ve Ali Muhammed 8 sayı-2 asist yaptı.