Ana sayfa Ekstra Beşiktaş Sompo Japan Olympiacos’u Devirdi

Beşiktaş Sompo Japan Olympiacos’u Devirdi

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Beşiktaş Sompo Japan; Ryan Boatright, Jon Diebler, Sertaç Şanlı, DJ Strawberry ve Earl Clark beşiyle başladı.

Mücadeleye etkili başlayan Beşiktaş Sompo Japan, Sertaç Şanlı’nın pota altındaki etkili performansıyla ilk 5 dakikayı 10-2 önde geçti. Siyah-beyazlılarımız, son dakikalarında karşılıklı basketlerin olduğu çeyreği 17-12 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başlarında skor üretmekte zorlanan Beşiktaş, skorun eşitlenmesine engel olamadı (17-17). Karşılıklı basketlerle devam eden bu bölüm sonunda 32-21 soyunma odasına giden taraf ekibimiz oldu.

Üçüncü çeyreğe tutuk başlayan Beşiktaş Sompo Japan, rakininin arka arkaya bulduğu basketlere engel olamadı ve geriye düştü. DJ Strawberry ve çeyreğin son dakikalarında Sertaç Şanlı ile hücumda etkili olan siyah-beyazlılar, farkı erittti ve bu bölümü 48-47 geride tamamladı.

Savunmaların sertleştiği son bölümde siyah-beyazlılar, Earl Clark ve DJ Strawberry ile hücumda etkili oldu. Son dakikalarda Erkan Veyseloğlu ile arka arkaya basketler bulan Beşiktaş Sompo Japan, karşılaşmadan 70-65 galibiyetle ayrıldı.

Maçın En Skorer İsmi DJ Strawberry Oldu

Mücadelede en skorer olan oyuncu 17 sayıyla yıldızlaşan DJ Strawberry olurken, onu 10 sayıyla Sertaç Şanlı, 9 sayıyla Ryan Boatright, 8’er sayıyla da Erkan Veyseloğlu ve Jon Diebler takip etti.