Ana sayfa THY Euroleague Bogdan Bogdanovic’ten Igor Kokoskov açıklaması

Bogdan Bogdanovic’ten Igor Kokoskov açıklaması

Fenerbahçe'nin eski basketbolcusu Bogdan Bogdanovic, Igor Kokoskov'un sarı-lacivertli takımın başına gelmesini değerlendirdi. 

bogdan-bogdanovic-1

Fenerbahçe’nin eski basketbolcusu Bogdan Bogdanovic, Igor Kokoskov’un sarı-lacivertli takımın başına gelmesini değerlendirdi.

Hem Sırp Milli takımında hem de Sacramento Kings’de Igor Kokoskov ile birlikte çalışma fırsatı bulan Bogdan Bogdanovic, tecrübeli çalıştırıcının Fenerbahçe Beko’nun başına geçmesi ile ilgili Sırp basınına açıklamalarda bulundu.

Bogdanovic, Fenerbahçe’nin Igor Kokoskov’a teklif götürdüğü için minnettar olduğunu söylerken şöyle konuştu:

“Çok spontane ve hızlı gelişti her şey. Tam da bu yüzden harika oldu. Kokoskov’a bunun hayatında benzersiz bir niteliğe sahip olacak fırsat olduğunu söyledim. Her yardımcı koç bir başantrenör olmak ister ve Igor’un bir başantrenör olduğunu biliyoruz. Ona teklif götürdükleri için minnettarım. Bu, onu takdir ettikleri anlamına geliyor.

Obradovic’in ardından takımın başına geçmenin çok zor olduğunu söyleyen Bogdanovic, onun yerini çok doğru bir isim ile doldurduklarını söyledi:

Zeljko Obradovic iz bıraktı, tarih yazdı. Ancak onun yerini doldurmak üzere doğru ismi buldular. Ben Kokoskov’a Fenerbahçe‘yi aşırı iyi bir takım haline getireceği kaliteye sahip olduğunu söyledim. Başarıya aç bir isim çünkü yatırım yapabilen bir şampiyonluk adayını yönetmek dev bir avantaj. Zeljko‘nun ardından takımın başına geçmenin ne kadar zor olduğunu herkes biliyor. Ancak kulüp onunla 3 yıllık sözleşme imzaladı ve bu da ona rahat hissettirecek, ona güven verecek bir şey.”

Fenerbahçe formasını 3 yıl terleten Bogdan Bogdanovic, 2017 yılında Euroleague Şampiyonluğu yaşamasının ardından Sacramento Kings’in yolunu tutmuştu.