Ana sayfa THY Euroleague Bojan Dubljević, Valencia’yı taşıdı Real Madrid’i resmen yıktı (ÖZET)

Bojan Dubljević, Valencia’yı taşıdı Real Madrid’i resmen yıktı (ÖZET)

Real Madrid, THY EuroLeague'in ikinci haftasında Valencia'yı misafir etti. Mücadeleden Valencia 77-93'lük skorla galip ayrıldı.

RealMadridvsValencia

Real Madrid, THY EuroLeague’in ikinci haftasında Valencia’yı misafir etti. Mücadeleden Bojan Dubljevic’in büyük katkılarıyla Valencia 77-93 galip ayrıldı.

İlk çeyrek  dengeli başlasada Real Madrid skor üstünlüğünü almayı başardı. İkinci çeyreğin başında Real Madrid farkı açsa da Valencia çeyreğin sonunda skor üstünlüğünü eline almayı başardı.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan Valencia skor farkını çift haneli rakamlara çıkarttı. Real Madrid geri dönüş için çaba sarf etse de Valencia bu çabaları boşa çıkarttı ve son çeyreğe önde girmeyi başardı. Son çeyrekte Valencia’nın skor farkını 25 sayıya kadar çıkartmasının ardından Real Madrid, Trey Thompkins’ın çabalarıyla geri dönmeye çalışsa da Valencia üstünlüğünü korudu ve sahadan galip ayrıldı.

Real Madrid’de Walter Samuel Tavares Da Veiga 15 sayı, 7 ribaundla takımı sırtlarken Facundo Campazzo 14 sayı, 4 ribaundla kendisine eşlik etti. Trey Thompkins ve Rodolfo Fernández Farrés ise 12’şer sayı üretsede takımın bu performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Valencia tarafında ise Bojan Dubljević 24 sayı ile oyunun en skorer ismi oldu. Mike Tobey’de 14 sayı, 5 ribaund ile mücadele etti. Nikola Kalinić ise 10 sayı, 8 ribaund ile double double’ı kaçırdı.

Birinci çeyrek: 19-17

İkinci çeyrek: 39-44

Üçüncü çeyrek: 53-68

Dördüncü çeyrek: 77-93