Ana sayfa Avrupa FIBA Şampiyonlar Ligi Brose Bamberg 5 yıl boyunca FIBA Şampiyonlar Ligi’nde

Brose Bamberg 5 yıl boyunca FIBA Şampiyonlar Ligi’nde

Basketbol Şampiyonalar Ligi ve kulüp arasında Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafından onaylanan bir sözleşme imzalandı. Yapılan sözleşme gereğince Alman Basketbol Ligi’nde dokuz şampiyonluk kazanmış Bamberg, önümüzdeki beş yıl Basketbol Şampiyonalar Ligi’nde mücadele edecek.

Brose Bamberg Genel Menajeri Rolf Beyer, “Önümüzdeki yıllarda kendimizi garantiye alacak bir planlama yapmak bizim için önemliydi. Bunu Basketbol Şampiyonalar Ligi ile uzun vadeli bir ortaklık yaparak sağladık. Şampiyonlar Ligi’nin önümüzdeki yıllarda önem kazanmaya devam edeceğinden ve Avrupa’daki en iyi turnuva haline geleceğinden eminiz. Bizi diğer önemli Avrupa kulüplerinin de takip edeceğini düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos ise, “Brose Bamberg’i Basketbol Şampiyonlar Ligi ailesine dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Son 15 yılın en iyi Alman kulübü ve Avrupa’nın en iyi kulüplerinden biri uzun dönemli sözleşmeler imzalayarak aramıza katıldı. Bu da Şampiyonlar Ligi’nin hızla seçkin bir yarışma haline geldiğini gösteriyor. Bamberg kulübü ve maçların oynanacağı eşsiz atmosferleriyle harika bir iş birliğini dört gözle bekliyoruz!” şeklinde konuştu.