Ana sayfa THY Euroleague Brose Bamberg Takım İncelemesi

Brose Bamberg Takım İncelemesi

Brose Bamberg, geçtiğimiz sezon Play-Off yapamamasına rağmen oldukça başarılı bir Euroleague sezonunu geride bıraktı.

Almanya temsilcisi, sezon başında oynadığı birçok maçı oldukça az sayı farkıyla kaybetti. Andrea Trinchieri’nin öğrencileri sezonun ilk 10 maçının 8’inde, yalnızca 4 ya da daha az sayı farkıyla maçlarını kaybetti. Bu mücadeleler içerisinde iki galibiyet alabilen Brose, evinde son saniyelerde kaybettiği Panathinaikos ve CSKA maçlarıyla dikkat çekti. Bu başlangıca rağmen yarıştan kopmayan Brose, Maccabi ve Galatasaray’ı deplasmanda, Anadolu Efes ve Olimpiakos’u da evinde yenerek iddiasını sürdürdü. Bu süreçte harika bir performans sergileyen Nicolo Melli, Aralık ayının en değerli oyuncusu seçildi ve takımının Play-Off yarışına dahil olmasına katkı sağladı. Ancak alınan düşük farklı mağlubiyetler, özellikle de Ocak ayı sonunda Llull’un son sanyie basketiyle kaybedilen maç, Brose’yi puan durumunda aşağıya çekti. Sezon sonunda alınan Anadolu Efes ve Milano deplasman galibiyetleri, Brose Bamberg’in sezonu 10 galibiyet ile bitirmesini sağladı.

Bamberg, Euroleague’in ardından güçlü bir dönüş yaptığı Almanya Ligi’nin son sekiz sezonda yedinci kez kazanmayı başardı. Finallerde Ulm takımını 3-0 ile geçen Brose’de, Fabien Causeur en değerli oyuncu seçildi.

1955 yılında kurulan Almanya temsilcisi Brose Bamberg, 2000’li yıllardan itibaren Avrupa basketbolunda söz sahibi olmaya başladı. 2004 yılından başlayarak Eurocup ve EuroLeague’de boy gösteren Bamberg, ilk Almanya Ligi şampiyonluğunu da 2005 senesinde elde etti.

2005-2006’da Euroleague ’de Top 16 yapma başarısı gösteren Bamberg, 2007 yılında da ikinci Almanya Ligi şampiyonluğuna ulaştı.

Üç sezondur Andrea Trinchieri tarafından çalıştırılan Bamberg, Euroleague ’deki en yüksek galibiyet yüzdesine de 2015-2016 sezonunda ulaştı.

Bamberg’in müzesinde dokuz Almanya Ligi, beş Almanya Kupası ve beş Almanya Süper Kupası şampiyonlukları bulunuyor. 2000’li yıllarda birçok önemli oyuncunun durağı olmuş Bamberg’in formasını giymiş isimler arasında Demond Mallet, Kyle Hines, Casey Jacobsen, Marcus Slaughter, Nicolo Melli ve Brad Wanamaker yabancı oyuncular olarak dikkat çekiyor. Ademola Okulaja, Steffen Hamann, Tibor Pleiss, Daniel Theis ve Maik Zirbes ise rakibimizde forma giymiş önemli Alman oyuncular olarak hafızalara kazındı.

Brose Bamberg Tanıtım Videosu

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=Gzc5IGTu3hY&format=ipad[/nousvideo]