Ana sayfa THY Euroleague “Burası Euroleague sonuna kadar savaşmak zorundayız”

“Burası Euroleague sonuna kadar savaşmak zorundayız”

Fenerbahçe’nin Turkish Airlines Euroleague’in 12. hafta maçında Ülker Arena’da AX Olimpia Milan’ı 92-85’lik skorla mağlup ettiği karşılaşmanın ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic, taraftara teşekkür ederek sözlerine başlarken, desteklerinin gelecek maçlarda da devam etmesini istedi:

“Taraftarlara verdikleri güzel destek için teşekkür ediyorum. Uzun zaman sonra kendi sahamızda bu şekilde maç oynamak özellikle oyuncular adına çok güzeldi. Umarım bizi desteklemeye gelmeye devam ederler. Cumartesi günü erken saatte Afyon’la maçımız var, Salı akşamı da CSKA ile oynuyoruz. Oyuncular için taraftar desteği çok önemli, onlara bir kere daha teşekkür ediyorum.”

“BURASI EUROLEAGUE HEKES SONUNA KADAR SAVAŞIYOR”

Oynanan karşılaşmayı değerlendiren tecrübelik koç, takımın maçın sonuna doğru maç bitmiş gibi davranlarından rahatsız olduğunu söylerken şu ifeleri kullandı:

“İlk yarıda özellikle hücum açısından verdiğimiz kararlarda biraz heyecanlıydık. 10 tane hücum ribaundu aldılar, potamızı koruyamadık. Çok kolay sayı buldular çünkü savunmayı yeterli yapmadık. Üçüncü çeyrekte değiştik. Bizim gibi tecrübeli bir takımın son çeyreği daha farklı oynaması gerekiyordu. Burası EuroLeague ve herkes burada sonuna kadar savaşıyor. Önemli olan iyi bir maç daha oynamamız. Bu zorlu programla devam etmemiz gerekiyor. Bütün oyuncuların her zaman hazır olup takıma yardımcı olmaları gerekiyor, bugün olduğu gibi. Takımı güzel maç için tebrik ediyorum. Milano’yu da tebrik ediyorum, sonuna kadar savaştılar, çok iyi bir kadroya sahipler.”